Magnesium bisglycinát s B6 od Endorphin Nutrition -90 kapslí

Kód: 143
490 Kč
Skladem (>5 ks)
  • Organicky/chelátově vázaný hořčík bisglycinát
  • Čistá, dobře vstřebatelná a tělem využitelná forma hořčíku
  • Bez balastních látek, pojiv, plnidel a umělých sladidel
  • Bez GMO, laktózy, mléka, lepku, želatiny
  • Šetrný k trávení
  • Vhodný pro vegany

Detailní informace

Doporučeno klinickými naturopaty
Doporučeno klinickými naturopaty
Možnost osobních konzultací
Možnost osobních konzultací
Ověřené složení
Ověřené složení

Detailní popis produktu

Konečně hořčík, jaký jsme si přáli!

Poté, co vyšel Lukášův článek o suplementaci hořčíkem v časopisu Regenerace (můžete si ho přečíst na našem BLOGU), strhla se vlna dotazů, jaký že hořčík si tedy koupit. To už byl jen krůček k tomu spojit síly s Antonínem a Šárkou Strachovými a značkou Endorfin Republic a vytvořit vlastní a naprosto vymazlený produkt, který Vám nyní s hrdostí můžeme nabídnout - Magnesium Endorfin Nutrition.

My, naturopaté hořčík milujeme. A naši klienti také. 

Magnesium, tedy hořčík, se účastní více než 300 biochemických reakcí, kde je důležitým kofaktorem pro více než 260 enzymů. Bez magnesia jednoduše nemohou enzymy fungovat jak mají. Magnesium je tak například nezbytné pro metabolismus a tvorbu energie, pro proteosyntézu, práci inzulínu a hladinu glykemie, tvorbu nejsilnějšího antioxidantu glutathionu, pro detoxikaci nebo odbourávání stresových či pohlavních hormonů, je důležité pro Vaše kosti, které jsou jeho zásobárnou, ale také pro transport iontů přes buněčné membrány, pro vedení nervových vzruchů, svalovou kontrakci i normální srdeční rytmus nebo pro funkci Vašeho imunitního systému. O magnesiu by se daly prostě psát knihy a také se píšou:-).

A proč zrovna magnesium bisglycinát?

Magnesium bisglycinát patří mezi naše nejoblíbenější a nejpoužívanější formy. Jde o hořčík navázaný na aminokyselinu glycin. Glycin je zároveň inhibiční neurotransmiter, a tedy vede ke zklidnění nervového systému. Pomáhá také snižovat kortizol a dopady stresu, uvolňovat svalové napětí, prohlubovat spánek a tím i regeneraci organismu.

Na magnesiu je závislý enzym COMT, který odbourává stresové hormony, estrogen a histamin. Právě ve spojení s glycinem se tento efekt na snížení stresu a relaxaci násobí.

Kromě toho jsou glycin  i hořčík důležité pro tvorbu glutathionu, nejdůležitějšího antioxidantu v našem těle. Právě ubývání glutathionu s postupujícím věkem a tím i snižování antioxidační kapacity organismu se dává do souvislosti s projevy stárnutí.

K magnesiu jsme přidali také vitamín B6 v jeho aktivní formě pyridoxal-5-fosfát. Vitamín B6 je totiž nezbytný pro tvorbu neurotransmiterů a regulaci hladin hormonů a je důležitý pro zdraví nervového, imunitního a kardiovaskulárního systému. Magnesium a vitamín B6 navíc spolupracují a jsou nezbytné pro mnoho enzymatických a biochemických procesů v těle. Právě aktivní forma vitamínu B6 brání nežádoucím účinkům vyšších dávek vitamínu B6 v jeho neaktivní formě pyridoxin.

Naše Magnesium Endorfin Nutrition má naprosto průhledné složení. Vybrali jsme patentovanou sloučeninu TRACC, která je ověřená, stabilní, čistá a hlavně funkční. 1000 mg našeho magnesia bisglycinátu obsahuje 11,7 % elementárního hořčíku. Doporučenou denní dávku 375 mg magnesia tak získáte ve 5-6 kapslích.

My naturopaté doporučujeme formy magnesia střídat, nicméně. Doma tak můžete mít alespoň ze začátku dva produkty, které dobře doplní hladinu magnesia v případě, že máte jeho deficit.  Pokud ale trpíte zvýšeným stresem, máte náročné období, špatně spíte nebo usínáte, pak určitě užívejte magnesium bisglycinát nejlépe večer. 

Dávku můžete konzultovat s naturopatem neb terapeutem, obecně je však zejména z počátku vhodná vyšší něž doporučená denní dávka. Také při náročném sportovním výkonu, či u žen a mladých dívek během prvních dnů menstruačního se nebojte dávku zvýšit.

Použití: Magnesium je vhodné pro všechny, kdo prochází stresovým obdobím, trpí křečemi, záškuby a tiky, pro všechny, kdo sportují, nemohou usnout, při bolestivé menstruaci, v perimenopauze a menopauze nebo pro všechny, jejichž strava není dostatečně pestrá.

Množství v dávce:

Účinná látka: dávka 3 kapsle RHP*
Magnesium bisglycinát/ elementárná hořčík
1827 / 210 mg 60%
Vitamín B6 ve formě P5P 2,25 190%
*RHP – referenční hodnota příjmu vitamínů a minerálních látek

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Minerály
Hmotnost: 0.3 kg
Dávkování: Užívejte 1-3 kapsle denně.
Upozornění: Doplněk stravy. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy a není určen k diagnostice, léčbě, léčení, nebo prevenci jakékoli choroby.Není vhodný, pro děti do 3 let. Produkt není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučenou dávku. Skladujte v suchu, chladu, mimo dosah dětí. Chraňte před světlem. Obsahuje absorbent vlhkosti.
Složení: Bisglycinát hořečnatý, pyridoxal-5-fosfát.
Výrobce: