Přírodní selen od Naturtreu - 50ml

Kód: 167
Značka: Naturtreau
598 Kč
Skladem (>5 ks)
  • Přírodní bioaktivní selen pro imunitní systém, štítnou žlázu, kůži a vlasy
  • Přírodní sladká chuť 
  • Snadné užívání díky formě kapek
  • Zásoba 1000 kapek na 500 dní
  • Bez konzervačních látek díky speciálnímu procesu stabilizace
  • Laboratorně testovaný
  • Bez GMO, umělých přísad, barviv, nežádoucích přídatných látek
  • Bez lepku, kukuřice
  • Vhodný pro vegany

Detailní informace

Doporučeno klinickými naturopaty
Doporučeno klinickými naturopaty
Možnost osobních konzultací
Možnost osobních konzultací
Ověřené složení
Ověřené složení

Detailní popis produktu

Proč jsme produkt vybrali

Selen je nesmírně důležitým stopovým prvkem, který dnes získáváme ze stravy bohužel jen sporadicky, protože jeho zásoby v potravinách závisí na množství selenu v půdě. My naturopaté obecně učíme naše klienty jíst pestrou a nutričně bohatou stravu. Častým doporučením je proto konzumace dvou para ořechů denně jako nejlepšího zdroje selenu. 

ALE! z naší praxe dobře víme, že zejména u klientů s oslabenou imunitou nebo s hypofunkcí štítné žlázy bývá suplementace selenu spolu se zinkem nezbytná. 

Dokonce máte-li výsledky krevních testů štítné žlázy v normě podle západní medicíny, avšak funkční medicína je již vyhodnocuje jako subklinickou hypofunkci štítné žlázy, může jít jednoduše o zásadní deficity selenu, zinku nebo jódu. Přesně tuto trojici potřebuje nutně Vaše štítná žláza, aby mohla tvořit hormony T4 a T3.

Jste opakovaně nemocní? Trápí Vás bradavice? Máte pravděpodobně oslabený imunitní systém. I tady je suplementace selenu spolu se zinkem, B complexem a vitamínem D rozhodně ke zvážení.

U selenu lze v EU dokonce uvádět povolená zdravotní tvrzení: přispívá k normální funkci štítné žlázy, přispívá k normální funkci imunitního systému a přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem, plus některé další jako přispívá k normální spermatogenezi, přispívá k udržení normálního stavu vlasů a nehtů.

Německá společnost Naturtreau nás velmi zaujala kvalitou, účinností, čistotou mnoha svých produktů a my jejich přírodní selen, kterému říkají "Poklad z půdy" rozhodně svým klientům doporučujeme.

Selen ale nesuplementujte bezhlavě. Už relativně nízká dávka totiž může být toxická. Doporučujeme si buď nechat udělat krevní testy například jako samoplátce anebo se poradit s někým z nás, naturopatů a terapeutů.

Použití: Užívejte 2 kapky jednou denně před nebo s jídlem. Příjem je nezávislý na denní době.

Množství v dávce
 
Účinná látka: Obsah v 1 dávce = 2 kapky RHP*
Selen 200 µg 363,63 %
*RHP – Referenční hodnota příjmu
 
Studie:
 
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/36465640/
 
Disclaimer: Poskytnuté informace nemají sloužit jako náhrada odborného posouzení Vaším lékařem. Než začnete užívat jakýkoli doplněk stravy nebo provádět jakékoli změny ve stravování či cvičení, vždy se poraďte se svým lékařem nebo jiným kvalifikovaným poskytovatelem zdravotní péče.

Doplňkové parametry

Kategorie: Minerály
Hmotnost: 0.051 kg
Hmotnost: 0.1 kg
Dávkování: Užívejte 2 kapky denně před jídlem nebo s jídlem. Ráno, v poledne nebo večer
Složení: Rostlinný glycerin, seleničitan sodný
Upozornění: Doplněk stravy. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy a není určen k diagnostice, léčbě, léčení, nebo prevenci jakékoli choroby. Nepřekračujte uvedený doporučený denní příjem. Skladujte v suchu, chladu, mimo dosah dětí. Chraňte před světlem. Obsahuje absorbent vlhkosti. Skladujte uzavřené, v chladu, suchu, mimo dosah světla a malých dětí. Po otevření skladujte v chladničce. Výrobek má trvanlivost dva roky od výroby.
Výrobce: Zenkoh GmbH, Pfirsichweg 4a, 22175 Hamburg, Německo