Kompletní veganský natural protein od Puhdistamo - 600 g

Kód: 54
Značka: Puhdistamo
499 Kč
Skladem (>5 ks)

  • Kvalitní a čistá kombinace proteinu z celozrnné rýže + hrachového proteinu
  • Kompletní aminokyselinové spektrum
  • Směs bohatá na BCAA + EAA
  • Vysoká využitelnost a stravitelnost
  • Bez balastních látek, pojiv, plnidel, umělých sladidel, syntetických přísad
  • Bez pesticidů, GMO a ozařovaných složek
  • Veganský, bez mléka, bez lepku a bez sóji

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kompletní veganský natural protein od Puhdistamo je zcela přírodní vysoce kvalitní a čistý rostlinný protein vyrobený smícháním proteinu z celozrnné rýže a hrachového proteinu.

Rýžový protein je sám o sobě vynikající a dobře vstřebatelný rostlinný protein s téměř kompletním aminokyselinovým profilem. Aminokyselina lysin je však v rýžové bílkovině na nízké úrovni. Lysin se naproti tomu nachází zejména v luštěninách jako je hrách. Kombinací těchto dvou dobrých zdrojů bílkovin tak máme k dispozici kompletní aminokyselinové složení, nezbytné pro proteosyntézu.

Kompletní veganský natural protein od Puhdistamo je bohatý na esenciální a větvené aminokyseliny (BCAA), je tedy velmi vhodný jako podpora regenerace pro sportovce. Výhodou tohoto proteinu je perfektní stravitelnost a šetrné vstřebávání vzhledem k zažívacímu traktu. Protein neobsahuje cukr ani sladidla jako aspartam, sukralózu nebo acesulfam K, neobsahuje ani umělá aromata, konzervační látky, barviva, mléko, lepek nebo sóju.

Proč jsme produkt vybrali

Příjem bílkovin je pro náš organismus zásadní a nenahraditelný. Bílkoviny jsou základním stavebním kamenem našeho těla… Z bílkovin jsou ale tvořeny nejen svaly a tkáně, ale také všechny enzymy a také hormony jako je inzulin, adrenalin nebo tyroxin, dále také protilátky tedy imunoglobuliny, anebo takzvané transportéry jako je hemoglobin. Bílkoviny jsou také zdrojem energie, potřebují je naše játra pro detoxikaci neboli jaterní biotransformaci a tak dále…

Kombinací 20, ve skutečnosti 21, konkrétních aminokyselin, jsou tvořeny všechny bílkoviny v našem těle. A to je důvod, proč potřebujeme toto takzvané kompletní aminokyselinové spektrum. Z živočišné stravy je jednodušší kompletní aminokyselinové spektrum získat. Rostlinné bílkoviny naproti tomu kompletní spektrum aminokyselin v potřebném poměru neobsahují. Hovoříme pak o tom, že některá z aminokyselin je takzvaně limitní. Chceme- li tedy omezit příjem živočišných bílkovin, ať už z důvodů terapeutických, etických či z důvodu chuťových preferencí, a nahradit je rostlinnými zdroji, musíme mít na paměti, že rostlinné bílkoviny je nutné na talíři anebo v proteinech kombinovat. Právě proto se nám, mimo jiné, líbí právě protein od Puhdistamo.

My naturopaté vyzýváme naše klienty ke konzumaci opravdových potravin, doporučujeme pestrou, nutričně denzní stravu s vyváženým poměrem tuků, sacharidů a bílkovin. A nutno říct, že nedostatek bílkovin sledujeme u našich klientů a zejména klientek poměrně často. V takovém případě se snažíme jídelníček klientů vyladit a právě rostlinné proteiny se mohou stát, v rozumné míře, skvělým řešením. Rostlinný protein ale může být také součástí některých terapeutických protokolů a doporučujeme ho také veganům nebo klientům, kteří chtějí jednoduše snížit konzumaci masa. 

Rostlinný protein doporučujeme přidat například do smoothies, kaší nebo zeleninových polévek, aby se z nich stalo kompletní a vyvážené jídlo dne.

Použití: Kompletní veganský natural protein od Puhdistamo je kvalitním a dobře vstřebatelným zdrojem bílkovin vhodný pro všechny, kdo dbají na vyvážený jídelníček. Pro všechny, kdo z etických nebo terapeutických důvodů eliminují živočišné bílkoviny ve stravě anebo chtějí snížit množství konzumovaného masa.

Množství v dávce:

Výživové údaje: 25 g* 100 g
Energetická hodnota 406 kJ / 97 kcal 1626 kJ / 389 kcal
Tuk 1,3 g 5,2 g
Z toho nasycené mastné kyseliny 0,4 g 1,6 g
Sacharidy 0,5 g 2 g
Z toho cukry 0,2 g 0,7 g
Vláknina 1,2 g 4,6 g
Bílkoviny 20 g 82 g
Sůl 0,14 g 0,55 g

 

Aminokyselinový profil: 25 g* 100 g
Alanin 1,03 g 4,12 g
Arginin 1,73 g 6,92 g
Aspartát 2,13 g 8,51 g
Fenylalanin 1,14 g 4,56 g
Kyselina glutamová 3,57 g 14,28 g
Glycin 0,86 g 3,42 g
Histidin 0,48 g 1,91 g
Isoleucin 0,94 g 3,76 g
Cystein 0,4 g 1,61 g
Leucin 1,73 g 6,9 g
Lysin 1,09 g 4,35 g
Methionin 0,39 g 1,57 g
Prolin 0,94 g 3,76 g
Serin 1,04 g 4,17 g
Threonin 0,74 g 2,94 g
Tryptofan 0,21 g 0,87 g
Tyrosin 0,93 g 3,72 g
Valin 1,12 g 4,48 g

 *denní dávka odpovídá 25 g, balení obsahuje 24 dávek.

Naše zkušenosti:

Ano, vždy je výhodnější si připravit přirozené jídlo a s požitkem ho rozkousat. Ale v dnešní děsně rychlé době se to vždy nepodaří. Praktickým tipem Karolíny je mít kvalitní protein po ruce, když cestujeme, celý den pobíháme, sportujeme nebo nám v porci chybí cenné bílkoviny.

Někdy je potřeba u některých klientů vyloučit mléčnou nebo vaječnou bílkovinu a pak je tento protein Lukášovou první volbou.

Disclaimer: Poskytnuté informace nemají sloužit jako náhrada odborného posouzení Vaším lékařem. Než začnete užívat jakýkoli doplněk stravy nebo provádět jakékoli změny ve stravování či cvičení, vždy se poraďte se svým lékařem nebo jiným kvalifikovaným poskytovatelem zdravotní péče.

Doplňkové parametry

Kategorie: Doplňky stravy
Hmotnost: 0.61 kg
Dávkování: Smíchejte 25 g s 300-400 ml vody nebo přidejte do smoothie, kaše nebo polévky.
Složení: Složení: BIO rýžový protein, BIO hrachový protein
Upozornění: Doplněk stravy. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy a není určen k diagnostice, léčbě, léčení, nebo prevenci jakékoli choroby.Produkt není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučenou dávku. Skladujte v suchu a chladu. Po otevření sáček pečlivě uzavírejte. Vhodný pro vegany.
Výrobce: Puhdistamo Real Foods Oy, Ruokosmetsänkatu 10, 37570 Lempäälä, Finsko.