Tripla Magnesium od Puhdistamo - 120 kapslí

Kód: 499
Značka: Puhdistamo
459 Kč
Skladem (>5 ks)

 • Organicky/chelátově vázaný hořčík ve třech účinných a aktivních formách: malát, glycinát a taurát
 • Čistá, dobře vstřebatelná a tělem využitelná trojkombinace hořčíku
 • Bez balastních látek, pojiv, plnidel a umělých sladidel
 • Bez GMO, laktózy, mléka, lepku, želatiny
 • Šetrný k trávení
 • Vhodný pro vegany

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tripla Magnesium od Puhdistamo je skvělou kombinací magnesia malátu, bisglycinátu a taurátu. Magnesium, tedy hořčík, se účastní více než 300 biochemických reakcí, kde je důležitým kofaktorem pro více než 260 enzymů. Bez magnesia jednoduše nemohou enzymy fungovat jak mají. Magnesium je tak například nezbytné pro metabolismus a tvorbu energie, pro proteosyntézu, práci inzulínu a hladinu glykemie, tvorbu nejsilnějšího antioxidantu glutathionu, pro detoxikaci nebo odbourávání stresových či sexuálních hormonů, je důležité pro Vaše kosti, které jsou jeho zásobárnou, také pro transport iontů přes buněčné membrány, pro vedení nervových vzruchů, svalovou kontrakci i normální srdeční rytmus, pro odpověď imunitního systému. O magnesiu by se daly prostě psát knihy a také se píšou:-).

Proč jsme produkt vybrali

Hádejte, co dělá v těle magnesium... VŠECHNO!

Hořčík je potřebný pro tvorbu bílkovin a využití energie. Všechno, co v těle existuje, jsou buď bílkoviny, nebo to tvoří bílkoviny. A vše, co se v těle děje, vyžaduje energii.

Magnesium je prostě důležitý minerál a my naturopaté zaznamenáváme jeho deficity u mnoha klientů. Suplementace magnesia pro Vás může opravdu zásadní. 

Sportujete? Jste nervózní, vznětliví a lekáte se nebo máte úzkosti? Špatně spíte a jste unavení? Máte chutě na sladké a na čokoládu? Máte tiky, křeče nebo záškuby svalů? Pálí Vás žáha? Máte vysoký tlak, osteoporózu nebo cukrovku? Máte migrény, bolesti první den cyklu, PMS? Nedaří se Vám zvýšit hladinu vitamínu D navzdory suplementaci? Máte astma? Procházíte menopauzou? Nejíte pestře? Mohli bychom pokračovat, nicméně… doporučujeme doplnit magnesium.

Co je pro nás ale důležité? Forma, v jaké budete magnesium užívat.

Samotné magnesium je v doplňcích stravy vždy navázáno na další látky. V popisu složení tak narazíte například na magnesium oxid, magnesium sulfát, magnesium citrát, magnesium malát, magnesium bisglycinát, magnesium taurát nebo magnesium threonát. Právě tyto látky ovlivňují schopnost Vašeho těla magnesium vstřebat a využít, mají ale také další specifické účinky.

Při výběru magnesia proto vždy sledujte obsah elementárního nebo řekněme čistého magnesia neboli hořčíku v kapsli. Jestliže totiž činí doporučená denní dávka přibližně 400 - 420 mg denně pro muže a 310 - 320 mg pro ženy, jedná se právě o množství elementárního hořčíku, nikoli množství hořčíku navázaného na některou z látek. 

My naturopaté využíváme různé formy magnesia personalizovaně pro konkrétní klienty a jejich konkrétní potíže. Tripla magnesium od Puhdistamo je ale naše jednička, pokud potřebujeme efektivně zvednout hladinu magnesia v organismu a doplnit předpokládaný deficit. Právě trojkombinaci magnesia malátu, bisglycinátu a taurátu považujeme za velmi efektivní. Proč? Malát, bisglycinát a taurát jsou s magnesiem vázány takzvanou chelátovou vazbou, která se přirozeně vyskytuje v přírodě a tedy mají opravdu vysokou využitelnost a vstřebatelnost pro Vaše tělo. Jinými slovy prostě budou efektivní. Zatímco z formy oxid je Vaše tělo schopno využít pouze asi 3 % magnesia a tedy byste jej museli suplementovat opravdu vysoké množství, které by působilo střevní potíže, z bisglycinátu je tělo schopno vstřebat až 70%. 

Magnesium malát navíc se podílí, v takzvaném citrátovém cyklu, na tvorbě energie a tedy dokáže zvyšovat Váš výkon. Magnesium bisglycinát je hořčík navázaný na aminokyselinu glycin. Glycin funguje jako takzvaný inhibiční tedy uklidňující neurotransmiter a má také takový efekt. Taurát pak podporuje práci srdce a cév. 

Magnesium je jednoznačně důležitý minerál. A my doporučujeme Tripla magnesium od Puhdistamo.

Použití: Magnesium je vhodné pro všechny, kdo trpí křečemi, záškuby a tiky, pro všechny, kdo sportují, nemohou usnout, při bolestivé menstruaci, v perimenopauze a menopauze nebo pro všechny, jejichž strava není dostatečně pestrá.

Množství v dávce:

Účinná látka: 1 kapsle 4 kapsle
Elementární magnesium 94 mg 375 mg
RHP* 25% 100%
*RHP – referenční hodnota příjmu vitamínů a minerálních látek

Naše zkušenosti:

Karolína považuje magnesium za jeden z mála doplňků stravy, který prospěje téměř každému. V dnešní době je potřeba příjmu magnesia významně zvýšená. Deficit se se může projevit psychickou přecitlivělostí, problémy se spánkem nebo koncentrací, cukáním svalů - například očního víčka. Zejména klientům, kteří nikdy magnesium nedoplňovali a klientům, u kterých lze předpokládat velký deficit, doporučuje Karolína právě univerzální trojkombinaci od Puhdistamo, která dobře "dosytí" organismus. Užívání kapslí někdy doporučuje kombinovat s příjemnou koupelí v Epsomské soli (také zdroj magnesia), jako součást příjemného relaxačního rituálu.

Daria doporučuje, kromě sportovců, magnesium také mladým dívkám a ženám se silnou a bolestivou menstruací. Také pro ženy v perimenopauze nebo ženy procházející menopauzou, které trápí potíže se spánkem a neklidem, je magnesium suplementem číslo jedna.

Lukášův pohled na suplementaci magnesia najdete v jeho komplexním článku na našem BLOGU.

Magnesium je doplněk stravy. Tedy bychom ho měli vnímat jako doplnění zdroje magnesia, které přijímáme z nutričně bohaté stravy. Ačkoli je magnesium bezpečné a jeho předávkování se u Vás projeví pravděpodobně průjmem (u magnesia oxid se laxativní účinky dostaví i při malé dávce), rozhodně nedoporučujeme dlouhodobě užívat nadměrně vysoké dávky nad 900mg/den. Krátkodobé zvýšení na den nebo dva nad doporučenou denní dávku ale může být žádoucí. Vysoké dávky magnesia neužívejte, pokud máte nemoci ledvin. 

Povolená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU

Hořčík (magnesium) 

 • přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání
 • podporuje elektrolytickou rovnováhu
 • přispívá ke správnému energetickému metabolismu
 • přispívá k normální činnosti nervové soustavy
 • podporuje správnou činnost svalů
 • podporuje správnou syntézu bílkovin
 • přispívá k normální psychické činnosti
 • podporuje udržení normálního stavu kostí
 • přispívá k udržení správného stavu zubů
 • podílí se na procesu dělení buněk

Studie:

https://lpi.oregonstate.edu/mic/minerals/magnesium#function

https://examine.com/search/?q=magnesium

Disclaimer: Poskytnuté informace nemají sloužit jako náhrada odborného posouzení Vaším lékařem. Než začnete užívat jakýkoli doplněk stravy nebo provádět jakékoli změny ve stravování či cvičení, vždy se poraďte se svým lékařem nebo jiným kvalifikovaným poskytovatelem zdravotní péče.

Doplňkové parametry

Kategorie: Minerály
Hmotnost: 0.21 kg
Dávkování: Užívejte 1-4 kapsle denně. Balení obsahuje dle zvoleného dávkování 30-120 denních dávek.
Upozornění: Doplněk stravy. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy a není určen k diagnostice, léčbě, léčení, nebo prevenci jakékoli choroby. Není vhodný, pro děti do 3 let. Produkt není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučenou dávku. Skladujte v suchu, chladu, mimo dosah dětí. Chraňte před světlem. Obsahuje absorbent vlhkosti.
Složení: Jablečnan hořečnatý, bisglycinát hořečnatý, taurát hořečnatý, kapsle (celulóza, voda).
Výrobce: Puhdistamo Real Foods Oy, Ruokosmetsänkatu 10, 37570 Lempäälä, Finsko. Země původu suroviny USA.