Fermentované brokolicové klíčky od Dr. Mercola, 400 mg - 30 kapslí

Kód: 96
Značka: Dr. Mercola
789 Kč 26,30 Kč / 1 ks
Skladem (>5 ks)
 • Obsahuje pouze fermentované organické brokolicové klíčky a bio brokolici
 • Synergický efekt aktivního sulforaphanu 140 mcg + prekurzoru glukorafaninu 350 mcg a enzymu myrosinázy 105 mcg
 • Nízkoteplotní technologie sušení klíčků i celé rostliny zachovávající aktivitu myrosinázy (na rozdíl od procesu extrakce)
 • Sklizeň klíčků v době rozkvětu pro co nejvyšší obsah účinných látek
 • Bez GMO, chemikálií, pesticidů, herbicidů, stearanu hořečnatého, sóji, lepku
 • Vhodný pro vegany

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čerstvá brokolice a brokolicové klíčky jsou jedny z nejzdravějších potravin. Obsahují glukorafanin a sulforafan, organické sloučeniny, které se staly předmětem více než 650 vědeckých publikací. Podle nařízení EU Vás ale, bohužel nemůžeme informovat o zdravotních účincích sulforafanu, a to ani v případě výsledků ověřených studiemi. Účinnou látkou v brokolici je tedy sulforafan. Sulforafan vzniká, pokud se jeho prekurzor glukorafanin setká s enzymem myrosinázou. 

Glukorafanin → myrosináza → sulforafan

Každá dávka Fermentovaných brokolicových klíčků od Dr. Mercoly obsahuje:

 1. 140 mcg aktivovaného sulforafan 
 2. 350 mcg glukorafaninu
 3. 105 mcg enzymu myrosinazy

Proč používá Doktor Mercola právě fermentované klíčky? 

Protože přeměnu glukorafaninu na účinný sulforafan dokáže kromě myrosinázy zajistit také funkční střevní mikrobiom anebo… proces fermentace. Fermentace v podstatě dělá přesně to, co by měla dělat zdravá střeva - dodává tělu biologicky dostupný sulforafan. A právě proto je výhodné brokolici fermentovat.

Namísto použití extraktů sulforafanu, glukorafaninu a myrosinázy, které se získávají nešetrnou metodou extrakce za použití rozpouštědel nebo chemikálií, používá Doktor Mercola speciální proces sušení při nízkých teplotách. To pomáhá zachovat základní aktivitu myrosinázy, a tím vysoké množství sulforafanu!

Brokolicové doplňky sice často obsahují glukorafanin, obvykle ale nejsou fermentované a postrádají myrosinázu. V testech udržel prášek bohatý na glukorafanin, ale bez myrosinázy v moči pouze 19 % sulforafanu. U osob konzumujících brokolicový prášek bohatý na enzym myrosinázu to bylo 74%. To je tedy téměř čtyřnásobné zvýšení oproti skupině užívající produkt bez myrosinázy!

Proč jsme produkt vybrali

Sulforafan je pro nás naturopaty a terapeuty klinické nutriční medicíny detoxikačním a antioxidačním pokladem. A Doktor Mercola prostě sestavil skvělý produkt. 

Trápí Vás PMS, myomy, cysty, endometrióza? Máte v rodině onkologickou anamnézu? Víte z nutrigenomických DNA testů, že Vám nefungují správně detoxikační a antioxidační enzymy? Studujte účinky sulforafanu, jsou významné:-). 

My naturopaté a terapeuti nutriční medicíny, Vás budeme vždy učit konzumovat především opravdové potraviny. Právě brokolice patří mezi zeleninu, kterou bychom měli zařadit do jídelníčku několikrát týdně. A to zejména ti z nás, kdo máme méně funkční detoxikační dráhy v játrech. 

Bohužel je ale brokolice zařazována pravidelně do seznamu “Dirty dozen”, tedy seznamu zeleniny, kterou je vhodné kupovat v bio kvalitě, protože obsahuje pesticidy ve velkém množství. Navíc je poměrně složité zajistit z brokolice dostatek aktivního a účinného sulforafanu.

Proč?

 • Protože, abyste získali dostatečné množství sulforafanu, musíte sníst asi dvě kila brokolice týdně! :-) Tolik vážně nesníte a ani sníst nechcete už kvůli Vaší štítné žláze.
 • Protože brokolice může už pouhých 10 dní po sklizni ztratit 80 % glukorafaninu.
 • Protože brokolice nakrájená na růžičky ztrácí glukorafanin dvakrát rychleji.
 • Protože příprava brokolice v páře déle než pět minut ničí enzym myrosinázu.
 • Protože vaření brokolice nebo úprava v mikrovlnce po dobu delší než 60 sekund, ničí většinu myrosinázy stejně jako blanšírování vysokou teplotou a následné zmrazení. Navíc znatelně snižuje její nutriční hodnotu.

Vězte tedy, že nejlepší je vařit brokolici v páře maximálně tři až pět minut.

Další variantou je konzumovat klíčky brokolice. Brokolicové klíčky jsou totiž mnohem výživnější než celá brokolice a po třech dnech klíčení obsahují 10 až 100 násobek množství glukorafaninu.

No… anebo zkuste dvakrát ročně kůru s Fermentovanými brokolicovými klíčky od Doktora Mercoly.

Použití: Užívání je vhodné konzultovat s lékařem, naturopatem nebo terapeutem klinické nutriční medicíny.

Množství v dávce:

Účinná látka: 1 kapsle
Fermentované klíčky z organické brokolice 400 mg
Prášek z organické brokolice 100 mg
Glukorafanin 350 mcg
Sulforafan 140 mcg
Myrosináza 105 mcg

  

Naše zkušenosti:

Daria pracuje se sulforafanem například u klientek, které trpí zhoršenou detoxikací estrogenu a souvisejícími potížemi jako je endometrioza, myomy, silné menstruace a podobně.


Zlatým hřebem individuálních detoxikačních protokolů Karolíny jsou velmi často právě tyto brokolicové klíčky!


Lukáš na brokolicové klíčky nedá dopustit všude tam, kde je třeba zvýšit glutathion, master oxidant našich těl. Obsažený sulforafan dokáže aktivovat NRF2 metabolickou dráhu, která vede ke zvýšení oxidativní kapacity organismu a hodně se dnes zkoumá z hlediska anti-aging medicíny.

 Studie:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/?term=sulforaphane&filter=simsearch2.ffrft&filter=datesearch.y_10

https://examine.com/supplements/sulforaphane/#research-breakdown

Disclaimer: Poskytnuté informace nemají sloužit jako náhrada odborného posouzení Vaším lékařem. Než začnete užívat jakýkoli doplněk stravy nebo provádět jakékoli změny ve stravování či cvičení, vždy se poraďte se svým lékařem nebo jiným kvalifikovaným poskytovatelem zdravotní péče.

Doplňkové parametry

Kategorie: Superpotraviny
Hmotnost: 0.15 kg
Dávkování: Užívejte 1 kapsli denně.
Upozornění: Doplněk stravy. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy a není určen k diagnostice, léčbě, léčení, nebo prevenci jakékoli choroby. Nepřekračujte doporučenou dávku. Vhodný pro vegany. Uchovávejte mimo dosah dětí.
Složení: Fermentované klíčky z organické brokolice, prášek z organické brokolice, koncentrát z rýžového zrna, kapsle (HPMC celulóza).
Výrobce: Dr. Mercola, 125 SW 3rd Pl, Ste 205, Cape Coral, Florida 33991, US