Hovězí játra v kapslích v grass fed a organic kvalitě od Nordic Kings - 180 kapslí

Kód: 152
Značka: Nordic Kings
1 099 Kč
Skladem (>5 ks)
 • Ze zvířat s certifikátem Swedish Organic & KRAV
 • Ze zvířat chovaných na 100 % trávě a bylinách a 0 % obilí
 • S vysokým obsahem železa, mědi, vitamínů skupiny B, selenu a vitaminu A
 • Bez růstových hormonů, antibiotik a pesticidů
 • Šetrně sušené mrazem pro zachování nejlepšího možného nutričního profilu
 • Obsahuje pouze jednu složku, žádná aditiva

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsahují vysoké hladiny prvků ve vysoce vstřebatelných a přirozených formách:

 • Vitamínu A
 • Coenzymu Q10
 • Beta karotenu
 • Hemového železa
 • Vitamínu B12
 • Cholinu
 • Folátu
 • Omega 3
 • Jaterní peptidy, kofaktory a enzymy
 • Další vitamíny rozpustné v tucích: D, E, K 
 • Další vitamíny a stopové prvky: měď, zinek, chrom, vit. B6, B2 a B5.

Proč jsme produkt vybrali

Jednoduše… trápí-li Vás anémie, nebo chcete-li si dopřát superpotravinový bonus, dopřejte si kapslovaná játra v té nejvyšší kvalitě od Nordic Kings. Více si můžete přečíst v článku našeho naturopata Lukáše na BLOGU.

Játra volně pasoucích se zvířat jsou jedním z nejkoncentrovanějších přírodních zdrojů vitaminu A, a to ve formě, kterou může tělo přímo využít. Díky tomu je pro náš organismus jeho vstřebatelnost velmi vysoká, a to přibližně mezi 75-100 %. Beta karoten, prekurzor vitamínu A obsahují také rostlinné zdroje jako například zelenina oranžové barvy, nicméně naše tělo musí tento prekurzor beta karoten nejprve přeměnit neboli konvertovat na aktivní na vitamin A. Díky naší práci s testy DNA HEALTH víme, že tato konverze je geneticky podmíněná a u některých jedinců s takzvanými genetickými polymorfismy naprosto nedostatečná.

Játra obsahují takzvané hemové železo. Hemové železo je forma železa, která je vázána na hemoglobin a myoglobin. Díky tomu může tělo vstřebat až 37 % hemového železa, na rozdíl od nehemového železa, které se vstřebává pouze z 5 %.

Nedostatek železa či přímo anémii z nedostatku železa řešíme my, naturopaté a terapeuti klinické nutriční medicíny s našimi klienty častěji, než byste věřili. 

Máme-li v těle nedostatek železa, bude nás trápit bledost, zadýchávání, snížená výkonnost. Proč? Jednoduše proto, že nemáme-li dostatek železa, nemáme dostatek hemoglobinu, krevního barviva, které je součástí našich červených krvinek a zajišťuje přenos kyslíku z plic, do tkání našeho těla. 

Mladé dívky v pubertě i ženy v perimenopauze, které mají silnou menstruaci, ženy po porodu, veganky a vegetariánky, ale také muži, kteří jsou pravidelnými dárci krve, ti všichni patří mezi typické klienty s nedostatečnými zásobami železa v těle. 

Jen pro Vaši představu, ženy ve věku 19 až 50 let potřebují denně 18 miligramů železa. Ženám nad 50 let, bez pravidelného cyklu a tedy ztrát železa, ale i mužům stačí přibližně 8 mg železa denně. Pokud ovšem nejsou pravidelnými dárci krve. Těhotné ženy potřebují až 27 mg.

Použití: Užívejte 3-6 kapslí vždy s největším denním jídlem s nejvyšším obsahem tuku, abyste podpořili vstřebávání všech vitamínů rozpustných v tucích obsažených v orgánovém mase. Množství navyšujte postupně. Pokud opravdu potřebujete doplnit železo a chcete užívat plnou dávku 6 kapslí, je lepší dávku během dne rozložit, než užívat 6 kapslí najednou. Nezapomeňte, že vstřebávání železa je inhibováno vápníkem. Užívejte proto kapsle sleziny dále od mléčných výrobků, doplňků vápníku nebo potravin s obsahem kostí (např. sardinek). Kapsle můžete také vysypat do přímo do jídla.

Množství v dávce:

Účinná látka: 6 kapslí *
Hovězí játra skotu v grassfed a organic kvalitě (BIO) ** cca 2700 mg

** = ekologická složka * denní dávka nebyla stanovena

SLOŽENÍ V BIO HOVĚZÍCH JÁTRECH

Složení: 100% játra z BIO hovězího dobytka z volného chovu z Švédska, kapsle (celulóza)

Hovězí játra v kapslích obsahují přirozeně vitamín A, vitamíny skupiny B, a to zejména vitamín B9, B12 a B2, cholin, železo, měď a mangan. DDD neboli doporučená denní dávka, tedy 6 kapslí, odpovídá přibližně 30 gramům syrových jater. Hodnoty nutrientů, které tato dávka obsahuje se přirozeně mohou měnit.

V doporučené denní dávce je přibližně:

v 6 kapslích množství cca RHP*
vitamín A 1484,4 μg 187 %
vitamín B2 0,8 μg 59 %
vitamín B3 4 mg 25 %
vitamín B5 (kyselina pantothenová) 2,2 mg 36 %
vitamín B6 0,3 mg 23 %
vitamín B9 /kyselina listová) 87 μg 44 %
vitamín B12 17,8 μg 712 %
cholin 100 mg 26 %
měď 2,9 mg 293 %
zinek 1,2 mg 12 %
selen 11,9 μg 22 %
fosfor 116 mg 17 %
železo (hemové) 2,2 mg 16 %

* RHP - referenční hodnota příjmu 

Ještě pár slov ke kvalitě produktu od Nordic Kings

Všechny farmy, ze kterých orgánové maso pro naše kapsle bereme, procházejí každoročními kontrolami, aby se zajistilo, že jsou zvířata zdravá a žijí v souladu s přísnými zákony KRAV o dobrých životních podmínkách zvířat. Všechna zvířata spásají pouze 100% trávu a byliny. Díky tomu si můžete být vždy jisti, že dostáváte jen tu absolutně nejvyšší možnou kvalitu. Všechna zvířata se volně se pohybují na pastvinách a loukách po celý rok nebo jeho velkou část. V měsících, kdy se  zvířata nemohou pást na čerstvé trávě a bylinách, jsou krmena fermentovanou pastvou (siláží), která vzniká zcela přirozeným procesem kvašení prováděným mikroskopickými organismy v samotné trávě. Ve skutečnosti právě tento proces probíhá v bílých kuličkách, které často vidíte ležet na polích během letních měsíců.

Mrkněte také na rozdílný obsah omega 3 v játrech Grass fed kvality, tedy v játrech volně pasoucího se skotu versus v játrech zvířat krmených obilovinami.

Disclaimer: Poskytnuté informace nemají sloužit jako náhrada odborného posouzení Vaším lékařem. Než začnete užívat jakýkoli doplněk stravy nebo provádět jakékoli změny ve stravování či cvičení, vždy se poraďte se svým lékařem nebo jiným kvalifikovaným poskytovatelem zdravotní péče.

Doplňkové parametry

Kategorie: Superpotraviny
Hmotnost: 0.25 kg
Dávkování: Užívejte 2 - 6 kapslí denně.
Složení: Složení: Lyofilizovaná játra 2700 mg+, kapsle (celulóza) 6 kapslí odpovídá přibližně 2700 gramům čerstvých orgánů.
Výrobce: Nordic Kings Supplements AB, Missionsvägen 4, 269 72 Förslöv, Sverige