Maca Sextuple extrakt od Vitalvibe - 60 kapslí

Kód: 283
Novinka
Značka: Vitalvibe
299 Kč
Skladem (>5 ks)
  • Unikátní patentovaný kvalitní extrakt ze sušených kořenů všech druhů macy (80% černý, 15% červenofialový, 5% žlutý)
  • Maximální koncentrace účinných látek (z 6 kg macy vznikne 1 kg výsledného prášku)
  • Vysoká biologická dostupnost a BIO kvalita
  • Vyrobeno šetrně postupem tzv. gelatinizace pro lepší stravitelnost
  • Vysoké množství biologicky aktivních látek
  • Bez umělých přísad
  • Vhodná pro vegany

Detailní informace

Detailní popis produktu

Maca neboli řeřicha peruánská je úžasná a tisíciletími prověřená bylina. Macu hojně užívali již staří Inkové. My naturopaté, stejně jako světoví lékaři funkční medicíny, v dnešní době Macu rádi a často využíváme. Maca má totiž vynikající účinky hned v několika oblastech našeho zdraví.

Přestože nám zákony EU nedovolují informovat o mnoha zdravotních účincích bylin a doplňků stravy, Maca má hned několik povolených zdravotních tvrzení, a to je paráda.

Povolená tvrzení u Macy zmiňují:

Fyzické a duševní zdraví

Vytrvalost a vitalita

Plodnost a sexualita

Hormonální systém - menopauza  

Zdroj fytoestrogenu 

A co to znamená?

Maca je adaptogen. Maca dokáže adaptovat náš organismus na stres a zvyšovat naši odolnost. Na jakém principu?

Žijeme-li pod vlivem dlouhodobého stresu, produkují naše nadledvinky neustále hormon stresu kortizol. Kortizol je tvořen z DHEA neboli dihydroepiandrosteronu. Typickým obrazem člověka žijícího v dlouhodobém stresu je pak vysoký kortizol a nízký, tedy "vypotřebovaý" DHEA. Jen pro informaci, pokud situaci včas neřešíme, může dojít a také dochází k další fázi, které se říká vyčerpání nadledvinek. V takovém stavu je pak nejen nízký DHEA, ale také nízký kortizol, protože jej nadledvinky už nedokáží tvořit. Tento stav je poměrně vážný, má vliv na celou řadu fyzických i psychických obtíží. Nebezpečný může být svým pozvolným nástupem. V pozdějším stádiu člověk není schopen vstát z postele, ztrácí chuť do života a jeho stav mnohdy potřebuje hospitalizaci.

Maca je adaptogen, který dokáže zvýšit hladiny DHEA.

To ale není zdaleka vše. DHEA je totiž také prekurzorem (zdrojem pro) testosteronu a estrogenu. Pokud mužům, ale také ženám klesne testosteron, dochází k zásadnímu snížení libida a životní motivace. Testosteron je pochopitelně nezbytný pro mužskou plodnost stejně jako estrogen pro plodnost a zdravý cyklus žen. 

Už asi rozumíme souvislostem. Dlouhodobý stres = dlouhodobě zvýšený kortizol = snížení DHEA = nízký testosteron i nízký estrogen = nízké libido = snížená plodnost.

DHEA klesá přirozeně také věkem a s ním tedy typicky také testosteron a estrogen.

Jak už víme, dokáže Maca zvýšit DHEA, proto i testosteron a estrogen. Maca je ale navíc také zdrojem fytoestrogenů, a to je další způsob, jak zvyšuje estrogen v případě jeho nedostatku.

Buďte ale opatrní. Maca je velmi silná bylina. Proto nepřekračujte doporučenou denní dávku. Doporučujeme dávku navyšovat postupně a vnímat její účinky. Macu je vhodné užívat ráno, protože večer by Vás mohla “vybudit” a narušovat spánek. Také Macu nedoporučujeme užívat déle než tři měsíce.

My naturopaté a terapeuti klinické nutriční medicíny postupujeme vždy komplexně. Je dobré hledat příčinu a rozumět souvislostem v hormonálním metabolismu. K dispozici máme pokročilé testy funkční medicíny, například test DUTCH (zkratka: Dried Urine Test of Comprehensive Hormones). DUTCH je test hormonů ze suché moči od americké společnosti Precision analytical. Umožňuje nám zjišťovat množství hormonů jako kortizol, kortizon, DHEA, testosteron, druhy estrogenů, progesteron, dopamin nebo melatonin, jejich vzájemné interakce, metabolity nebo kaskády odbourávání. Hlubším porozuměním individuálního hormonálního metabolismu pak cíleně pomáháme organismu se vracet do rovnováhy a metabolické cesty optimalizovat. 

Množství v dávce: 

Účinná látka: 1 kapsle
prášek z kořene rostliny maca BIO (80 % černá, 15 % červenofialová a 5 % žlutá maca)  500 mg

 

Disclaimer: Poskytnuté informace nemají sloužit jako náhrada odborného posouzení Vaším lékařem. Než začnete užívat jakýkoli doplněk stravy nebo provádět jakékoli změny ve stravování či cvičení, vždy se poraďte se svým lékařem nebo jiným kvalifikovaným poskytovatelem zdravotní péče.

Doplňkové parametry

Kategorie: Superpotraviny
Hmotnost: 0.2 kg
Složení: 100% prášek z kořene rostliny maca BIO (80 % černá, 15 % červenofialová a 5 % žlutá maca), veganská kapsle z hydroxypropyl methyl celulózy
Dávkování: Užívejte 1 - 2 kapsle denně. Množství navyšujte postupně. Při řešení konkrétních obtíží konzultujte dávkování s naturopatem nebo terapeutem. Neužívejte večer.
Upozornění: Doplněk stravy. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy a není určen k diagnostice, léčbě, léčení, nebo prevenci jakékoli choroby. Nepřekračujte doporučené dávkování. Skladujte v chladu a suchu, mimo dosah dětí. Není vhodný pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy.
Výrobce: Vitalvibe s.r.o., Havlíčkova 133/19, 60200 Brno