Nukleotidy od Nordic Health Food - 45 g

Kód: 164
Značka: Nordic Health
1 200 Kč
Skladem (>5 ks)
  • 5 esenciálních DNA a RNA nukleotidů 
  • Guanin, cytosin, adenin, thymin a uracil

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nukleotidy jsou základní stavební jednotky naší DNA a RNA. Proteosyntéza neboli syntéza proteinů v těle probíhá podle našeho genetického kódu. Pořadí nukleotidů pak určuje, jaká aminokyselina se vytvoří. Je to složité, víme. V každém případě, naše DNA je během života neustále poškozována. Čím?

- oxidativním stresem neboli volnými radikály - vlivem kouření, přijmu alkoholu, špatného ovzduší, nevhodné stravy, nemocí, stárnutí, toxických látek, intenzivním sportem ...

- ultrafialovým zářením

- genetickými mutacemi a polymorfismy

- chemickými látkami - pesticidy, těžké kovy, benzen, formaldehyd a další

- ionizující záření - silné dávky rentgenového nebo gama záření

Nukleotidy potřebují všechny buňky v našem těle v období regenerace, růstu a oprav. Jsou základem dobrého zdraví a jsou klíčem k mnoha biologickým procesům. 

Jste vrcholový sportovec?

Prošli jste náročným stresovým obdobím?

Prodělali jste závažnou nemoc? Suplementace nukleotidů po virozách dokáže zabránit jejich "long" verzi.

Byli jste vystaveni toxickým látkám?

Zkuste si nastudovat, jak Vám mohou nukleotidy prospět. Všude, kde je nutná REGENERACE, jsou nukleotidy užitečné.

Nukleotidy jsou běžně syntetizovány v našem těle. Jejich dostatečná produkce závisí na našem stravování. Některé buňky se regenerují nebo chcete-li obnovují rychleji než jiné. Jsou to například buňky imunitního systému a buňky trávicího ústrojí. Zvýšenou potřebu nukleotidů pro proteosyntézu tak nelze vždy uspokojit vlastní produkcí nukleotidů. V takovém případě se tělo musí spolehnout na nukleotidy získané ze stravy.

Nukleotidy jsou tvořeny takzvanými puriny a pyrimidiny. Zatímco, purinů máme ve stravě dostatek, pyrimidiny nám chybí. Nukleotidy od Nordic Health jsou možností, jak právě pyrimidiny doplnit. Výzkumy ukazují, že nedostatek nukleotidů ve stravě, zejména pyrimidinů, má významný vliv na imunitní a gastrointestinální funkce, což vede k různým zdravotním problémům.

Nukleotidy jsou vhodné také pro děti. Přidávají se také do kojeneckých mlék. Je vhodné, aby malé děti začaly užívat denní dávku 1/4 až 1/2 odměrky, tedy čtvrtinu až polovinu dávky pro dospělé.

Množství v dávce: 

Účinná látka: 1 dávka
Nukleotidy (standardizované 5' ribonukleotidy - pyrimidin a purin) 500 mg
RNA 20 mg
inositol 150 mg
Betain (100 mg) 100 mg

 

Disclaimer: Poskytnuté informace nemají sloužit jako náhrada odborného posouzení Vaším lékařem. Než začnete užívat jakýkoli doplněk stravy nebo provádět jakékoli změny ve stravování či cvičení, vždy se poraďte se svým lékařem nebo jiným kvalifikovaným poskytovatelem zdravotní péče.

Doplňkové parametry

Kategorie: Proteiny a aminokyseliny
Hmotnost: 0.05 kg
Dávkování: Užívejte jednu plnou odměrku (1 g) denně nebo podle pokynů lékaře. Zřeďte ve vodě nebo džusu, přidejte do smoothie nebo posypte jídlo.
Upozornění: Doplněk stravy. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy a není určen k diagnostice, léčbě, léčení, nebo prevenci jakékoli choroby. Pokud jste těhotná nebo kojíte, trpíte nějakým zdravotním problémem nebo užíváte nějaké léky, poraďte se před použitím s lékařem. Skladujte na chladném a suchém místě.
Složení: Nukleotidy, RNA, inositol, Betain, Maltodextrin, D-ribóza
Výrobce: Nordic Laboratories Nygade 6, 3 sal 1164 Copenhagen K Denmark