Test Histaminová intolerance - DAO a NHMT

Kód: 231
Značka: GENLABS
4 000 Kč 3 571,43 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Rozklíčovat, odkud pramení Vaše zdravotní potíže je, alespoň pro nás naturopaty a terapeuty klinické nutriční medicíny, vždy detektivka. Systematicky odkrýváme možné příčiny a spouštěče zdravotní nepohody krok za krokem. Někdy se zdají být příčiny jasné hned, někdy nám a samozřejmě i Vám, našim klientům, dává jejich hledání zabrat. Proto také využíváme testy funkční medicíny nebo testy genetických dispozic a terapie pak personalizujeme na základě výsledků testů. Dalo by se říct, že musíme poskládat celé puzzle možných spouštěčů nemoci našeho klienta a právě výsledky testů mohou být podstatným dílkem skládačky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Test Histaminová intolerance

Kdy je vhodné nechat si udělat test?

Zejména, pokud Vás trápí:

  • časté bolesti hlavy, migrény
  • opakované rýmy, kýchání, ucpané dutiny, častý kašel
  • svědění kůže, kopřivka, lišej zejména po konzumaci některých potravin
  • průjmy
  • reakce na některé léky jako ibuprofen
  • mozková mlha
  • ADHD
  • nespavost

Co test zjistí?

Test otestuje geny, které kódují tvorbu dvou enzymů zodpovědných za odbourávání histaminu v našem těle, DAO a HNMT. Díky tomuto testu zjistíte, zda máte genetické dispozice k nedostatečné tvorbě těchto enzymů a k vrozené histaminové intoleranci.

Co byste měli vědět?

Histamin je pro naše tělo důležitá chemická látka. Je produkován zejména buňkami imunitního systému (mastocyty, bazofily) a hraje klíčovou roli v našem imunitním systému, zejména při alergických reakcích. Při alergické reakci se histamin uvolňuje z mastocytů a bazofilů, což vede k různým příznakům, jako jsou svědění, zarudnutí, otoky a další. Histamin ale také stimuluje uvolňování kyseliny chlorovodíkové v žaludku, naprosto nezbytné k trávení potravy. A histamin je také neurotransmiter, který hraje roli v regulaci spánku a bdění v centrálním nervovém systému. Histamin obsahují také některé potraviny.

Jakmile histamin splní v těle svůj úkol, je důležité jej metabolizovat neboli takzvaně odbourat. Jak? Pomocí dvou důležitých enzymů, a to DAO a NHMT. DAO neboli  diaminoxidáza je hlavním enzymem organismu, který odbourává histamin v našem trávicím traktu. Pomáhá zabránit nadměrné akumulaci histaminu a předejít případným nežádoucím účinkům spojeným s nadměrnou koncentrací histaminu v těle. NHMT neboli N-methyltransferáza je enzym, který odbourává histamin v našem nervovém systému pomocí takzvané metylace.

Co to pro Vás znamená?

Pokud máte příznaky histaminové intolerance a zároveň nevýhodné genetické dispozice, bude pro Vás důležité zorientovat se v potravinách, které mají velký obsah histaminu. Dočasné vyřazení těchto vysokohistaminových potravin a jejich následné a postupné znovuzařazování, Vám pomůže rozklíčovat, které z nich dělají problém konkrétně Vám. Zásadní je ale také zaléčit sliznici střeva, uklidnit imunitní systém, snížit přehnanou tvorbu histaminu a doplnit mikronutrienty nezbytné pro funkci DAO a NHMT.

Další souvislosti:

Genetické varianty mohou ovlivnit funkci enzymů, nicméně stav Vašeho gastrointestináního traktu, sliznice střeva, strava, dostatek vitamínů a minerálů, které oba enzymy potřebují, dokáže jejich funkci zásadně zlepšit. A právě na tom s našimi klienti my naturopaté a terapeuti klinické nutriční medicíny pracujeme. Pokud potřebujete poradit, domluvte si z některým z nás osobní konzultaci.