Vlákninový komplex od Specialist Supplements - 100 kapslí

Kód: 274
489 Kč 436,61 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

 

  • 513 mg vlákniny v jedné kapsli
  • Obsahuje rozpustnou i nerozpustnou vlákninu
  • Ze slupek psyllia, lněného semínka, cukrové řepy, semen pískavice řecké seno, jablečného pektinu, rebarbory, švestek, brokolice, mrkve a fíků
  • Přispívá k normálnímu vyprazdňování a zvýšení objemu stolice

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Proč jsme produkt vybrali

Protože má až neuvěřitelná většina našich klientů absolutní nedostatek vlákniny. My naturopaté a terapeuti samozřejmě učíme naše klienty dobře a kvalitně jíst. Někdy je ale doplnění vlákniny pro začátek řešením.

Co dokáže vláknina?

Třeba ovlivnit pravidelnost vyprazdňování i konzistenci stolice, hladinu cholesterolu, HDL, LDL i triacylglycerolů a je výživou pro střevní mikrobiom neboli prebiotikem. Vláknina také příznivě ovlivňuje hladinu cukru v krvi a rozhodně dokáže zajistit pocit sytosti.

Vlákninu dělíme na rozpustnou a nerozpustnou

Rozpustná vláknina tvoří v našem trávicím traktu viskózní gel a vyživuje střevní mikrobiom. Ten z ní tvoří takzvané SCFA neboli mastné kyseliny s krátkým řetězcem (butyrát, acetát, propionát).  SCFA dodávají energii buňkám našeho střeva, snižují pH, zvyšují vstřebávání vápníku, železa nebo hořčíku a příznivě ovlivňují metabolismus glukózy a lipidů v játrech.

Vláknina nerozpustná je kartáčem našeho střeva, pomáhá s peristaltikou, urychluje průchod natráveniny trávicím traktem a stejně jako vláknina rozpustná váže vodu (přesto, že se ve vodě nerozpouští), což zvyšuje pocit sytosti. POZOR! Aby nerozpustná vláknina nevedla k zácpě, je potřeba dostatečně pít.

Zdrojem rozpustné vlákniny jsou luštěniny, obiloviny jako oves, žito, ječmen, některé ovoce (především jablka a banány) a bobule, plus některá zelenina jako brokolice a mrkev, kořenová zelenina a brambory (jejich slupka obsahuje nerozpustnou vlákninu). Zdrojem nerozpustné vlákniny jsou ořechy, semínka, luštěniny, celozrnné obiloviny nebo slupky ovoce a zeleniny.

Užívání: Užívejte 1 - 2 tobolky 1 až 3krát denně nebo upravte dávkování podle potřeby. Vždy zapijte minimálně 250 ml vody. Ideálně užívejte také před večerním jídlem.

Účinná látka: 1 kapsle
Psyllium Husk prášek 500 mg
Rebarbora 400 mg
Extrakt z brokolice 75 mg
Prášek ze lněného semínka 70 mg
Prášek z cukrové řepy 60 mg
Extrakt ze švestkové štávy 50 mg
Extrakt ze semen pískavice řecké seno 40 mg
Prášek z jablečného pektinu 20 mg
Extrakt z fíků 20 mg
Mrkev v prášku 5 mg
Extrakt ze semen fenyklu 5 mg
Vláknina min 513 mg

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Superpotraviny
Hmotnost: 0.2 kg
Dávkování: Užívejte 1 - 2 tobolky 1 až 3krát denně nebo upravte dávkování podle potřeby. Vždy zapijte minimálně 250 ml vody. Ideálně užívejte také před večerním jídlem.
Složení: Psyllium Husk prášek (Plantago ovata), kapsle: (HPMC), prášek ze lněného semínka (Linum usitatissimum), prášek z cukrové řepy (Beta Vulgaris), mouka z hnědé rýže (Oryza Sativa), prášek z jablečného pektinu (Malus pumila), extrakt z rýže (Oryza Sativa), extrakt z kořene rebarbory (Rheum Palmatum), extrakt ze semen pískavice řecké seno (Trigonella Foenum-Graecum), extrakt ze švestkové šťávy (Prunus Salicinas), extrakt z brokolice (Brassica Oleracea), extrakt z plodů fíků (Ficus Carica), mrkev v prášku (Daucus carota), rýžový koncentrát (Oryza Sativa), extrakt ze semen fenyklu (Foeniculum Vulgare)
Upozornění: Doplněk stravy. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy a není určen k diagnostice, léčbě, léčení, nebo prevenci jakékoli choroby. Nepřekračujte uvedený doporučený denní příjem. Skladujte v suchu, chladu, mimo dosah dětí. Chraňte před světlem. Obsahuje absorbent vlhkosti. Skladujte uzavřené, v chladu, suchu, mimo dosah světla a malých dětí.
Výrobce: Specialist Supplements Ltd., Unit 4, East Street Enterprise park, Rhayader, Powys LD6, 5ER