Ashwagandha Ultimate extrakt od Vitalvibe - 60 kapslí

Kód: 252
Značka: Vitalvibe
349 Kč 311,61 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
  • Unikátní patentovaný kvalitní plnospektrální extrakt BIO KSM-66® z kořene
  • Maximální koncentrace účinných látek withanolidů
  • Všechny účinné látky jsou zachované v původním poměru
  • Vysoká biologická dostupnost a BIO kvalita
  • Šetrná extrakce bez použití alkoholu a chemikálií
  • Neutrální chuť na rozdíl od hořkosti jiných extraktů
  • Podpořeno vědeckými výzkumy a klinickými studiemi
  • Neobsahuje lepek, laktózu, GMO, stabilizátory, protispékavé látky a barviva 
  • Vhodná pro vegany

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ashwagandha, Withania somnifera, vitánie snodárná, indický ženšen, říkejte této úžasné rostlině jakkoli. V sanskrtu znamená "koňská síla", je jednou z nejuznávanějších bylin v ajurvédské medicíně a my se vůbec nedivíme. Přes den dokáže mocně povzbudit a na noc naopak dopřát hluboký regenerační spánek. Lidé používali Ashwagandhu tisíce let zpět, je oblíbenou rostlinou naturopatie, funkční a celostní medicíny i biohackerů a v současnosti se stává objektem intenzivního výzkumu a studií v moderní medicíně. Proč?

Ashwaganda je adaptogen. Co to znamená?

Pokud dáte Ashwagandhě prostor a užíváte ji alespoň pár týdnů, adaptuje Vás na stres. Ashwagandha je jednoduše harmonizátor pro náš nervový systém i mozek přetížený myšlenkami a psychickým stresem.

Pro nás naturopaty a terapeuty je prostě Ashwaganda často první volbou, pokud potřebujete uklidnit, jste zahlceni stresem, povinnostmi, nervozitou nebo úzkostmi. Také pokud jsou Váš brain fog neboli mozková mlha, špatná koncentrace a neustálé zapomínání způsobeny právě stresem, doporučíme pravděpodobně Ashwagandhu. Ashwagandha dokáže snížit kortizol a zlepšit spánek.

Ashwagandhu volíme také v případě, kdy je nezbytné srovnat hormonální nerovnováhu. Když předpokládáme anebo z testu DUTCH (podrobný hormonální test funkční medicíny ze suché moči) víme, že náš klient trpí takzvanou estrogenovou dominancí. Typickým symptomem estrogenové dominance u žen je například endometrioza, vznik myomů nebo cyst nebo silné PMS. U mužů pak může být symptomem estrogenové dominance růst tukové a prsní tkáně a nízký testosteron. Ve smyslu hormonální rovnováhy může být Ashwagandha skvělou volbou, pokud si přejete miminko. Zvyšuje plodnost, libido, testosteron i počet spermií.

Ashwagandha ale také může zlepšit fyzickou výkonnost, svalovou sílu, vytrvalost a růst svalové hmoty, a proto je dnes oblíbeným doplňkem ve fitness komunitě.

Ale Ashwagandha je také protizánětlivá a je antioxidantem. To znamená, že je schopna neutralizovat volné radikály a chránit Vaše buňky před stárnutím a nežádoucím onkologickým růstem.

POZOR! Ashwagandhu ale nebudeme využívat u klientů s autoimunitní hypofunkcí štítné žlázy, tedy takzvané Hashimotovy thyreoitidy, protože Ashwagandha jako taková obsahuje lektiny. Řešením by pak byla tinktura z Ashwagandhy od některého z našich naturopatů.

Ashwagandhu Ultimate od Vitalvibe jsme vybrali pro její čistotu, silnou koncentraci a kvalitní zdroj v BIO kvalitě. Ve Vitalvibe totiž vsadili na patentovaný mimořádně silný extrakt  KSM-66® s vysokou koncentrací všech hlavních složek z kořene ashwagandhy. Má nejvyšší obsah withanolidů ze všech známkou chráněných extraktů na trhu.

Proč je to důležité? Vědci totiž předpokládají, že účinnost ashwagandhy je založena na komplexní směsi všech jejích aktivních složek, které jsou přítomny v určitém přirozeném poměru. Plnospektrální nebo také celospektrální extrakt je takový extrakt, který udržuje právě tuto rovnováhu jednotlivých složek podobně jako v původní rostlině, aniž by nadměrně zastupoval jen některé bioaktivní látky. 

Za výrobou extraktu KSM-66® stojí rodinná forma Ixorel, která je světovou špičkou ve zpracování ashwagandhy a nositelem mnoha ocenění. Tento výrobce je jediný zpracovatel ashwagandy na světě s vlastními farmami, výrobou, testovacím a výzkumným centrem a také distribucí. Na základě poznatků z klinických studií zvládá Ixorel náročné technologické procesy zpracování kořene ashwagandhy v absolutně nejvyšší kvalitě. 

Jejich ektrakt z ashwagandhy je vyroben pomocí unikátního patentovaného extrakčního procesu, založeného na principech „Green Chemistry“ bez použití alkoholu nebo jiného chemického rozpouštědla. Tradičně se sušený kořen ashwagandhy pomele na prášek a máčí v mléce. Tento proces je u naší ashwagandhy vynechán. Je tedy vhodná i pro vegany a kohokoliv, kdo se chce vyhnout laktóze.

A my jsme si po dlouhém hledání našli pro NATUROTEKU a naše klienty právě tuto ashwagandhu.

Množství v dávce:

Účinná látka: 1 kapsle
Extrakt z ashwagandhy 500 mg

 

Studie:

https://ksm66ashwagandhaa.com/clinical-studies/

 

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34858513/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/37832082/

https://examine.com/supplements/ashwagandha/

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Superpotraviny
Hmotnost: 0.2 kg
Dávkování: Užívejte 1 kapsli denně, zapijte vodou. Při řešení konkrétních obtíží konzultujte dávkování s naturopatem nebo terapeutem.
Složení: 500 mg extraktu z kořene ashwagandhy (Withania somnifera) KSM-66®, z toho 25 mg withanolidů, veganská kapsle z hydroxypropylmethylcelulózy
Upozornění: Doplněk stravy. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy a není určen k diagnostice, léčbě, léčení, nebo prevenci jakékoli choroby. Nepřekračujte doporučené dávkování. Skladujte v chladu a suchu, mimo dosah dětí. Není vhodný pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy.
Výrobce: Vitalvibe s.r.o., Havlíčkova 133/19, 60200 Brno
Země původu: Indie