Magnesium bisglycinát By NATUROTEKA - 120 kapslí

Kód: 291
Akce Novinka Tip
Značka: By NATUROTEKA
549 Kč
Skladem (>5 ks)

 

 • Organická forma magnesia
 • 100% magnesia ve formě bisglycinát
 • Vysoká vstřebatelnost 
 • Vysoká tolerance trávicím systémem
 • Relaxační a regenerační efekt
 • Podpora usínání, kvality a architektury spánku
 • Bez projímavého efektu
 • S vitamínem B6 v aktivní a bezpečné formě

 

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Magnesium je možná jediný doplněk stravy, který bychom my, naturopaté a terapeuti klinické nutriční medicíny, doporučili nakonec úplně všem.

Obecně patří magnesium k těm nejvíce deficitním minerálům u většiny populace a ve funkční medicíně se s nadsázkou říká: 

“Máte-li 100 problémů, pak magnesium vyřeší 99 z nich!”

A magnesium bisglycinát je … je prostě naše nejoblíbenější a nejpoužívanější a nejuniverzálnější forma magnesia. 

Proč? 

Magnesium bisglycinát má vstřebatelnost až 70%. Na rozdíl od magnesia oxid a jeho asi 6%.

Magnesium bisglycinát je navázáno na aminokyselinu glycin. Glycin je takzvaně inhibiční, chcete-li “relaxační” neurotransmiter a jako takový má spolu s magnesiem pozitivní vliv na náš nervový systém, ale také na usínání a architekturu spánku.

Magnesium bisglycinát nemá laxativní účinek a tedy nezpůsobuje průjem.

Magnesium bisglycinát dokáže skvěle a rychle dosytit organismus.

Magnesium bisglycinát je prostě univerzální, efektivní, skvěle vstřebatelný, skvěle tolerovaný a k našemu nervovému systému laskavý.

Vyzkoušeli jsme spoustu produktů na trhu. Dobře víme, že není možné, aby jedna kapsle magnesia ve formě sloučeniny magnesium bisglycinát obsahovala 200 mg elementárního neboli čistého magnesia.  Prostě to technologicky nejde! Magnesium bisglycinát je sloučenina, která obsahuje necelých 12% čistého hořčíku. Z 800 mg magnesia bisglycinátu tedy získáme cca 95 mg magnesia, z 1000 mg získáme maximálně 120 mg magnesia. Pokud se magnesium bisglycinát namíchá s formou magnesium oxid, pak se obsah čistého hořčíku zvýšit dá. Magnesium oxid je ale levná anorganická forma s velmi nízkou vstřebatelností přibližně 6 % a my, naturopaté, ho nemáme rádi, protože má navíc také projímavé účinky.

Magnesium bisglycinát By NATUROTEKA je opravdu výhradně a 100% magnesium bisglycinát. 1 kapsle obsahuje 95 mg elementárního neboli čistého hořčíku a 1,5 mg vitamínu B6 v jeho aktivní a bezpečné formě Pyridoxal-5- fosfát pro podporu vstřebávání a účinků magnesia.

Doporučená denní dávka magnesia je cca 375 mg. Ze studií, prací mnoha lékařů funkční medicíny i světových naturopatů, ale také světových odborníků na neurologii víme, že prospěšné mohou být také vyšší dávky. 

Nebojte se s dávkou malinko experimentovat a sledovat na sobě jeho efekt. Krátkodobě, po velkém výkonu, při prvních dnech menstruačního cyklu, bolestech hlavy a migrénách, tiku nebo křečích, nemusí být na škodu dávku navýšit jednorázově až na dvojnásobek. 1 kapslička je opravdu žalostně málo.

Magnesium a jeho biochemické účinky v organismu jsou dobře prozkoumány a efekt i bezpečnost suplementace hořčíku je prověřena mnoha studiemi a hlavně… praxí. 

Jak zjistíte nedostatek magnesia?

Na rovinu. Test magnesia v krevním séru není vypovídající. Magnesium je totiž vnitrobuněčný neboli intracelulární iont a jeho hladina v krvi nevypovídá nic o tom, kolik ho máme v buňkách.

Zkuste doplnit hladiny magnesia a dosytit organismus a sami sledujte účinky, které magnesium má. 

Vyzkoušejte magnesium v případě, že:

- jste nikdy magnesium nedoplňovali

- Vaše stravování byste sami nenazvali pestrým, vyváženým a nutričně bohatým

- jste v dlouhodobé stresu

- jste sportovci

- trpíte na bolesti hlavy a migrény

- máte křeče, tiky, nebo záškuby

- trápí Vás PMS a bolestivá menstruace

- procházíte menopauzou

- špatně usínáte a špatně spíte

- jste milovníky kávy

Proč vlastně užívat magnesium?

Každou vteřinku probíhají v našem těle stovky biochemických reakcí. V každé takové reakci figurují enzymy. Více než 300 enzymů nutně potřebuje ke své práci magnesium. Bez něj prostě nepracují efektivně!

Příklad? COMT, tedy enzym katechol Katechol-O-metyltransferáza odbourává, nebo chcete-li detoxikuje  jak stresové hormony adrenalin, noradrenalin, tak také dopamin nebo estrogen, které již v našem těle splnily svoji funkci. COMT je enzym silně závislý na … M A G N E S I U!

Magnesium je iont nezbytný pro minerálovou rovnováhu v těle. Není minerálová rovnováha? Pak nefunguje správně kardiovaskulární systém, srdeční rytmus, regulace krevního tlaku, nervový přenos, svalová kontrakce.

Příklad? Jícnový svěrač je sval. Máte nedostatek magnesia? Jícnový svěrač (kardie) nepracuje správně a vy můžete pociťovat reflux a pálení žáhy. 

Pokud nemáme dostatek magnesia, bude si naše tělo “vytahovat” magnesium z kostí, které jsou jeho zásobárnou.

Magnesium je nezbytné, aby naše buňky přijímaly glukózu a byly citlivé na inzulín a tedy abychom neměli takzvanou hyperglykémii a inzulínovou rezistenci.

Magnesium je nezbytné také pro udržení dobré hladiny vitamínu D. Někdy můžete suplementovat poměrně vysoké dávky vitamínu D (což  rozhodně nedoporučujeme) a stejně se hladina ne a ne zvýšit. Zkuste přidat magnesium.

Magnesium je nezbytné  pro tvorbu energie v mitochondriích. Metabolismus sacharidů a tuků za účelem výroby energie vyžaduje četné chemické reakce závislé na hořčíku. Protein produkující adenosintrifosfát (ATP) v mitochondriích nutně potřebuje magnesium. ATP, molekula, která poskytuje energii pro téměř všechny metabolické procesy, existuje především jako komplex s hořčíkem (MgATP).

Magnesium je nezbytné pro tvorbu DNA, RNA a proteosyntézu jako takovou.

 A mohli bychom pokračovat…

Měli bychom také vědět, že:

- magnesium z organismu velmi výrazně odčerpává stres (psychický i fyzický), káva, konzumace velkého množství vlákniny nebo antikoncepce

- vysoké dávky zinku zřejmě narušují vstřebávání magnesia. Jedna studie uvádí, že doplňky zinku v dávce 142 mg/den u zdravých dospělých mužů významně snižovaly vstřebávání magnesia a narušovaly hořčíkovou rovnováhu. Z praxe vidíme dlouhodobé užívání zinku právě u můžu, kteří kumulují několik produktů včetně proteinu obohaceného o zinek a dávky zinku tak dlouhodobě překračují.

- nízký příjem bílkovin koreluje s nízkými hladinami magnesia

- vstřebávání  magnesia má s věkem tendenci klesat a vylučování hořčíku močí má s věkem tendenci naopak stoupat a nedostatek magnesia je tak u seniorů typický

Riziko nedostatku hořčíku zvyšuje také:

- dlouhodobý průjem, střevní záněty, Crohnova choroba, ulcerózní kolitida, celiakie, malabsorpční syndromy
- diabetes mellitus , dlouhodobé užívání některých diuretik mohou vést ke zvýšeným ztrátám hořčíku močí

Obecně má magnesium přesně tato povolená zdravotní tvrzení:

 • přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání
 • přispívá k minerálové rovnováze
 • přispívá k normálnímu energetickému metabolismu
 • přispívá k normální činnosti nervové soustavy
 • přispívá k normální činnosti svalů
 • přispívá k normální tvorbě bílkovin
 • přispívá k normální psychické činnosti
 • přispívá k udržení normálního stavu kostí
 • přispívá k udržení normálního stavu zubů
 • podílí na procesu dělení buněk

 

Účinná látka: 1 kapsle 3 kapsle % RHP* ve
3 kapslích
Magnesium bisglycinát 800 mg 2400 mg
Čistý hořčík 95 mg 285 mg 76%
Vitamín B6 (P5P) 1,5 mg 4,5 mg 321%

* RHP – referenční hodnota příjmu vitamínů a minerálních látek

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Minerály
Hmotnost: 0.3 kg