Betain HCL od G&G Vitamins - 120 kapslí

Kód: 258
Značka: G&G Vitamins
399 Kč 356,25 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)

Betain hydrochlorid neboli Betain HCL působí stejně jako přirozená žaludeční kyselina (kyselina chlorovodíková) v žaludku. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Proč jsme produkt vybrali?

Mezi povolenými zdravotními tvrzeními najdete, že chlorid přispívá k normálnímu trávení tím, že vytváří v žaludku kyselinu chlorovodíkovou. A to je zásadní.

Trávicí potíže, jsou možná nejčastějším symptomem, který popisují naši klienti na konzultacích. Klienti si poměrně často stěžují na pocit kyselosti v žaludku a snaží se “kyselosti” zbavit užíváním antacid (Helicid) nebo inhibitorů protonové pumpy (omeprazol, pantoprazol apod.), často je užívají i mnoho let. Bohužel má takové dlouhodobé blokování HCL komplexní důsledky pro náš organismus.

 Řekneme Vám tajemství:

“Prostředí v žaludku musí být kyselé!”

…opakujeme hlášení…

“Prostředí v žaludku musí být kyselé!” Fakt.

pH v žaludku se pohybuje mezi 1,5 - 3,5, tedy je a má být velmi nízké.

 

HCL - kyselina chlorovodíková  je nesmírně důležitou součástí našeho trávení, ale také imunitního systému. To díky HCL, pokud ji tam tedy máte, dojde k:

  • aktivaci trávicího hormonu pepsin, který štěpí bílkoviny,  a tedy k trávení bílkovin
  • ke vstřebávání železa, vitamínu B12, magnesia nebo vápníku
  • k aktivaci trávicích enzymů ze slinivky a dalšímu trávení konzumované potravy
  • ke zničení patogenů z potravy
  • k zabránění vzniku SIBO (přerůstání bakterií v tenkém střevě s následnými poruchami trávení)
  • k zabránění vzniku dysbiózy v tlustém střevě
  • k zabránění fermentace sacharidů v trávicím traktu


Nízká hladina HCL v žaludku neboli hypochlorhydrie, může způsobit a často právě způsobuje takzvaný reflux, což je stav, který se běžně (a často mylně) přisuzuje hyperchlorhydrii (nadměrnému množství žaludeční kyseliny). Obvykle se dolní jícnový svěrač uzavírá, když senzory ve sliznici detekují zvýšené množství žaludeční HCL, natráveninu v jícnu nebo roztažení žaludku. Nedostatečná hladina žaludeční kyseliny může způsobit, že se dolní jícnový svěrač neuzavře a neuzavře tak spojení mezi žaludkem a jícnem. Když zůstane dolní jícnový svěrač otevřený, kyselina se může vracet neboli refluxovat zpět do jícnu a dlouhodobě tak poškozovat sliznici. Jedním z dalších důvodů refluxu, který je často přítomný spolu s nedostatkem kyseliny chlorovodíkové, je minerálová nerovnáha a zejména nedostatek magnesia. 

Kyselina chlorovodíková je prostě v kaskádě trávení a vstřebávání doslova pokladem. Proto se ji nezbavujte a naopak si ji hýčkejte.

Jak?

Aby se HCL ve Vašem žaludku sama tvořila, potřebuje “stavební cihličky”. Proto je potřeba zabránit deficitu zinku, deficitu vitamínů B complexu a železa

Je potřeba při jídle nespěchat a potravu dobře rozmělnit už v ústech, aby se spustily všechny žádoucí trávicí procesy, uvolnily hormony a enzymy.

Přirozenou produkci kyseliny chlorovodíkové může snižovat celá řada faktorů jako je stárnutí, (nedostatek HCL je u seniorů typický), stres, výše zmíněné nedostatky zinku a vitamínů skupiny B a užívání léků (PPI, antacida).

Nedostatek HCL se může projevit mnoha symptomy a souvislostmi, které souvisí s nedostatečným trávením bílkovin, vstřebávání minerálů a vitamínů, přemnožením patogenních bakterií v žaludku, tenkém nebo tlustém střevě.

POZOR! Hypochlorhydrie, tedy nedostatek HCL bývá důvodem výše zmíněných potíží až v 90%. Přesto je možná, i když méně častá, přítomnost hyperchlorhydrie, tedy příliš mnoho HCL. Pokud by u Vás, po užití Betain HCL nastalo “pálení” v žaludku, pak jej nikdy dále neužívejte, bude se jednat právě o hyperchlorhydrii. Betain HCL také nikdy neužívejte při žaludečních vředech, při gastritidě, při poškozené sliznici žaludku.

Pokud si nevíte rady a trápí Vás trávicí potíže, doporučujeme domluvit si osobní konzultaci s některým z našich terapeutů.

Množství v dávce:

Účinná látka: 1 kapsle
Betain HCL (Betain hydrochlorid)  480 mg

 

Disclaimer: Poskytnuté informace nemají sloužit jako náhrada odborného posouzení Vaším lékařem. Než začnete užívat jakýkoli doplněk stravy nebo provádět jakékoli změny ve stravování či cvičení, vždy se poraďte se svým lékařem nebo jiným kvalifikovaným poskytovatelem zdravotní péče.  

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Doplňky stravy
Hmotnost: 0.2 kg
Dávkování: Užívejte 1-2 kapsle před jídlem. Dávkování konzultujte s lékařem, naturopatem nebo terapeutem.
Upozornění: Doplněk stravy. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy a není určen k diagnostice, léčbě, léčení, nebo prevenci jakékoli choroby. Produkt není vhodný pro děti. Nepřekračujte doporučenou dávku. Vhodný pro vegany. Uchovávejte mimo dosah dětí.
Složení: Betain hydrochlorid, vegetariánská kapsle
Výrobce: G&G Vitamins , UK