Pro Life - Vitamín E a Astaxantin od Trime - 120 kapslí

Kód: 0011
Značka: Trime
1 699 Kč
Skladem (5 ks)

  • Bio Astaxanthin z řasy Haematococcus pluvialis
  • Přírodní vitamín E ve všech svých formách, směs tokoferolů a tokotrienolů z palmy olejné
  • Čistě rostlinné zdroje, vhodné pro vegetariány a vegany
  • Bez GMO, bez využití pesticidů, toxinů nebo alergenů, bez konzervantů a barviv

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pro Life od Trime je produkt obsahující dva z nejúčinnějších antioxidantů, a to Astaxanthin a vitamín E. Podle pravidel EU byla Astaxanthinu odebrána všechna zdravotní tvrzení, ale studie, díky kterým bývá Astaxanthin označován za molekulu budoucnosti, hovoří jasně. Ani v případě vitamínu E nemůžeme informovat o všech jeho zdravotních účincích, ale vězte, že vitamín E, kromě svého antioxidačního potenciálu, brání také takzvané peroxidaci lipidů a tím chrání membrány buněk nebo oxidaci LDL cholesterolu.

Bio Astaxanthin v Pro Life

Astaxanthin je pro své unikátní vlastnosti často označovaný za molekulu budoucnosti a je mu připisována řada příznivých účinků na organismus. Toto vzácné přírodní barvivo ze skupiny karotenoidů získává Trime z mikrořasy Haematococcus pluvialis, pocházející z ekologické kultivace a v bio kvalitě. Uzavřený systém pěstování a přísně kontrolované podmínky umožňují získat absolutně čistý přírodní Astaxanthin. 

Vitamín E v Pro Life

Pojmem vitamín E se označují dvě skupiny látek -  tokoferoly a tokotrienoly. Každá skupina má ještě 4 formy. Většina doplňků stravy obsahuje pouze jednu formu vitamínu E. V Pro Life je vitamín E obsažen ve všech jeho 8 přírodních formách. Zatímco známější tokoferoly jsou v přírodě zastoupeny celkem běžně (především jako součást semen, ořechů a některých olejů), tokotrienoly jsou mnohem vzácnější a současně vykazují mnohonásobně vyšší efektivitu v ochraně proti oxidativnímu poškození našeho organismu. Surový olej  extrahovaný z plodů palmy olejné (Elaeis Guineensis) je v současnosti nejlepším zdrojem a poskytuje koncentrované množství všech čtyř forem tokotrienolů.

Proč jsme produkt vybrali

Zvýšený oxidativní stres neboli neschopnost organismu dostatečně neutralizovat volné radikály, je příčinou stárnutí, ale souvisí také s rozvojem chronických nemocí nebo onkologie. Právě vitamín E a Astaxanthin jsou účinnými antioxidanty. Jste kuřáci, vrcholoví sportovci, jste vystavení dlouhodobému psychickému stresu, anebo jste díky genetickému testu zjistili, že si Vaše tělo neumí s volnými radikály dobře poradit? Pak Vám my, naturopaté, doporučíme alespoň několikrát za rok na kůru Pro Life. Bohužel Vás nesmíme z důvodu legislativy EU informovat o mnoha konkrétních výživových a zdravotních účincích Astaxanthinu a vitamínu E. Vězte ale, že má Pro Life v mnoha našich naturopatických protokolech své místo.

Použití: Pro Life od Trime je vhodný pro všechny, kterým hrozí zvýšený oxidativní stres. Tedy pro všechny vrcholové sportovce, seniory, kuřáky, pro ty kdo prochází stresovým obdobím anebo pro ty, kdo vědí například z DNA testů, že mají méně efektivní enzymy k neutralizaci volných radikálů. Intenzivní trénink je provázen vždy zvýšeným oxidativním stresem, antioxidanty je ale vhodné suplementovat dále od tréninkové jednotky, aby nebyla snížena adaptace organismu na trénink.

Množství v dávce:

Účinná látka: 1 kapsle % RHP
Bio Astaxanthin 4 mg
Směs tokotrienolů a tokoferolů 125 mg
Vitamín E (d-alfa tokoferol) 4,4 mg 36,60
Směs tokotrienolů (d-alfa, d-beta, d-gamma, d-delta) 19 mg

*RHP – referenční hodnota příjmu vitamínů a minerálních látek.     

Naše zkušenosti:

Pro Life užívá sama i Daria zejména proto, že má dle DNA testů zvýšený oxidativní stres a sníženou detoxikační schopnost organismu.

Při práci se sportovci je eso v rukávu Karolíny právě tento antioxidační komplex, který výrazně pomáhá při regeneraci po výkonu.

Lukáš tento produkt doporučuje všem klientům s vyšším cholesterolem (brání jeho oxidaci a tím i jeho negativním dopadům), kuřákům, při opalování a těm, kdo si občas dopřejí něco smaženého... jednoduše všude tam, kde vzniká oxidativní stres.

Studie:

https://examine.com/search/?q=vitamin+e

https://examine.com/search/?q=astaxanthin

Disclaimer: Poskytnuté informace nemají sloužit jako náhrada odborného posouzení Vaším lékařem. Než začnete užívat jakýkoli doplněk stravy nebo provádět jakékoli změny ve stravování či cvičení, vždy se poraďte se svým lékařem nebo jiným kvalifikovaným poskytovatelem zdravotní péče. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Doplňky stravy
Hmotnost: 0.21 kg
Dávkování: Užívejte 1-3 kapsle denně nejlépe s jídlem, které obsahuje alespoň malé množství tuku. Nepřekračujte doporučené dávkování.
Složení: Bio MCT olej, Směs tokotrienolů a tokoferolů, Bio Astaxanthin kapsle: hydroxypropylmethylcelulóza
Upozornění: Doplněk stravy. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy a není určen k diagnostice, léčbě, léčení, nebo prevenci jakékoli choroby.Nepřekračujte doporučené dávkování. Skladujte v chladu a suchu, mimo dosah dětí. Produkt není určen jako náhrada pestré stravy. Není vhodný pro děti, těhotné a kojící ženy.
Výrobce: Trime s.r.o., Národní 135/14, Nové Město, 110 00 Praha 1, ČR. Vyrobeno v ČR