Super B komplex od Puhdistamo - 60 kapslí

Kód: 64
Značka: Puhdistamo
629 Kč
Skladem (5 ks)

  • Vitamíny skupiny B + biotin, innositol a PABA
  • Vitamíny v účinných, aktivních methylovaných formách
  • Vysoká vstřebatelnost a biodostupnost
  • Bez balastních látek, pojiv, plnidel a umělých sladidel
  • Bez GMO, laktózy, mléka, lepku, želatiny a přísad živočišného původu
  • Vhodný pro vegany

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Super B komplex od Puhdistamo je skvělou kombinací všech vitamínů B, včetně biotinu a inositolu, které se k vitamínům B řadí. Vitamíny skupiny B jsou ve vodě rozpustné vitamíny, které jsou zcela zásadní pro mnoho důležitých biochemických reakcí v našem těle. Některé B vitamíny fungují jako kofaktory enzymů, další jsou nezbytné pro metabolismus a tvorbu energie, jiné pro tvorbu hormonů a neurotransmiterů, tvorbu červených krvinek či HCL v žaludku a žluči v játrech, syntézu DNA a RNA anebo tvorbu protilátek. 

Proč jsme produkt vybrali

Kéž bychom mohli do detailu popisovat účinky, které může mít suplementace B komplexu. Dle legislativy EU to sice není možné, nicméně vězte, že po B komplexu sáhneme, my naturopaté, zejména, pokud jste unavení a my chceme povzbudit Vaše mitochondrie neboli elektrárny v buňkách. Také, chceme-li podpořit Váš nervový systém. U žen používáme B komplex například, řeší-li hormonální potíže. B komplex doporučíme také v případě, kdy z nutrigenomických testů víme, že Vám nefungují plnohodnotně methylační enzymy. Deficity některých B vitamínů mohou navíc stát za anémií, či vysokým homocysteinem. Než tedy srovnáme Vaši stravu tak, aby Vám nic nechybělo, doporučíme Vám B komplex. 

A teď to zásadní! Není B komplex jako B komplex. Na složení B komplexu jsme opravdu extrémně nároční. Pokud Vám totiž nefungují již zmíněné methylační enzymy, a takových nás je v populaci mnoho, nebudete schopni konvertovat některé vitamíny skupiny B do aktivní formy. Proto jsme vybrali B komplex od Puhdistamo. Silná a efektivní kombinace, čistý produkt bez plnidel, barviv a balastních látek a hlavně s vitamíny již v aktivních formách. Navíc jsou přidány také biotin, inositol a PABA například pro podporu zdraví kůže, nervového systému nebo efektivní metabolismu.

Použití: B komplex je vhodný zejména pro všechny, kdo prochází náročným stresovým obdobím, pociťují únavu a nebo pro všechny, jejichž strava není dostatečně pestrá. B komplex je vhodný také v případě vysokého homocysteinu anebo v případě, že z DNA testů víte, že nefungují správně methylační enzymy.

Množství v dávce:

Účinná látka: 1 kapsle % RHP
Vitamín B1 50 mg 4545
Vitamín B2 7 mg 500
Vitamín B3 60 mg 375
Vitamín B5 100 mg 1666
Vitamín B6 10 mg 714
Biotin 700 µg 1400
Folát /kyselina listová / B9 400 µg 200
Vitamín B12 350 µg 14000
Inositol 10 mg
PABA 2 mg

 *RHP – referenční hodnota příjmu vitamínů a minerálních látek.                                                            

Naše zkušenosti:

Karolína používá B komplex ve svých protokolech velmi často. Například v případě klientek, kterým dle DUTCH testu (komplexní testování hormonů a jejich metabolitů ze suché moči) nefunguje dobře detoxikace estrogenu a trpí estrogenovou dominancí. Případně u klientů, kteří potřebují podpořit jaterní či imunitní funkce.

Navštívíte-li na klinice Lukáše, odejdete pravděpodobně s methylovaným B-komplexem. Pokud si u něj necháte udělat DNA test, máte téměř jistotu. Nějakou genetickou přesmyčku na genech, které zajištují methylaci a tím i schopnost využívat některá "béčka", má skoro každý. A dobře probíhající methylace souvisí s biochemickým zdravím, s metabolismem mnoha látek (stresové hormony a dopamin, estrogeny, histamin, homocystein), ale i s naší DNA a její správou.

Studie:

https://examine.com/supplements/b-vitamins/

https://examine.com/search/?q=vitamin+B1

https://examine.com/search/?q=vitamin+B2

https://examine.com/search/?q=vitamin+B3

https://examine.com/search/?q=vitamin+B5

https://examine.com/search/?q=vitamin+B6

https://examine.com/search/?q=biotin

https://examine.com/search/?q=folat

https://examine.com/search/?q=vitamin+b9

https://examine.com/search/?q=vitamin+b12

https://examine.com/search/?q=inositol

Disclaimer: Poskytnuté informace nemají sloužit jako náhrada odborného posouzení Vaším lékařem. Než začnete užívat jakýkoli doplněk stravy nebo provádět jakékoli změny ve stravování či cvičení, vždy se poraďte se svým lékařem nebo jiným kvalifikovaným poskytovatelem zdravotní péče.

Doplňkové parametry

Kategorie: Doplňky stravy
Hmotnost: 0.21 kg
Dávkování: Užívejte 1 kapsli denně. Balení obsahuje 60 denních dávek.
Upozornění: Doplněk stravy. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy a není určen k diagnostice, léčbě, léčení, nebo prevenci jakékoli choroby. Není vhodný, pro děti do 3 let. Produkt není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučenou dávku. Pokud užíváte také multivitamín, konzultujte dávku s terapeutem nebo lékařem, případně suplementy střídejte. Skladujte v suchu, chladu, mimo dosah dětí. Chraňte před světlem. Obsahuje absorbent vlhkosti.
Složení: thiamin-hydrochlorid, riboflavin-5'-fosfát, inositol-hexa-nikotinát, pyridoxal-5'-fosfát, methylkobalamin, 5'-deoxyadenosyl-kobalamin, biotin, D-pantothenát vápenatý, L-methylfolát vápenatý (Quatre-folic®), PABA (kyselina paraaminobenzoová), L-leucin, kapsle (celulóza, voda).
Výrobce: Puhdistamo Real Foods Oy, Ruokosmetsänkatu 10, 37570 Lempäälä, Finsko. Země původu suroviny USA.