Trávicí enzymy od Puhdistamo - 60 kapslí

Kód: 102
Značka: Puhdistamo
799 Kč 713,39 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
 • Silná, účinná a kvalitní kombinace 12 trávicích enzymů rostlinného původu
 • Amyláza, proteáza, glukoamyláza, lipáza, laktáza, alfa-galaktosidáza, celuláza, maltáza, invertáza, xylanáza, fytáza, beta-glukanáza
 • Pro podporu trávení různých složek potravy, vstřebávání živin, minerálů, vitamínů
 • Účinné již od prvního užití
 • Odolné proti kyselému i vysoce alkalickému prostředí
 • Vynikající biodostupnost
 • Bez balastních látek, pojiv, plnidel a umělých sladidel
 • Bez GMO, laktózy, mléka, lepku, želatiny a přísad živočišného původu

Detailní informace

Detailní popis produktu

Trávicí enzymy jsou specifickou skupinou enzymů, které pomáhají trávit složky potravy. Zjednodušeně řečeno štěpí amylázy sacharidy, proteázy bílkoviny a lipázy tuky. Trávení pomocí enzymů začíná již v ústech, při žvýkání potravy. Po natrávení v žaludku, kde hraje důležitou roli HCL neboli kyselina chlorovodíková, pak potrava putuje do tenkého střeva. Zde dojde k uvolnění žluče ze žlučníku a trávicích enzymů ze slinivky. Jejich úkolem je naštěpit sacharidy, bílkoviny a tuky tak, aby mohly být vstřebány a využity našim tělem.

Silné trávicí enzymy od Puhdistamo jsou pečlivě vybrané, silné, účinné a v komplexní kombinaci. Technologie Puhdistamo umožňuje zachovat jejich enzymatické schopnosti jak v kyselém prostředí žaludku, tak i v zásaditém prostředí tenkého střeva, tedy během všech fází trávení.

Proč jsme produkt vybrali

My naturopaté řešíme stav a funkčnost trávicího systému neboli gastrointestinálního traktu u našich klientů velice často, ne-li vždy. To co jíte, je samozřejmě velice důležité. Ještě důležitější ale je, zda dokáže Váš trávicí systém získat z potravy všechny makroživiny (sacharidy, bílkoviny, tuky) a mikroživiny (vitamíny, minerály a další prospěšné látky). A zde hrají důležitou roli, mimo jiné, právě trávicí enzymy. Nemáme-li totiž dostatečnou enzymatickou kapacitu, nemůžeme jednoduše ze snědeného jídla získat co potřebujeme. Tělo nám pak může dávat signál například pálením žáhy, průjmem či pocitem nepohodlí v břiše, a to zejména takové dvě hodinky po jídle, nadýmáním, ale následně také deficity minerálů a vitamínů a s tím spojenými symptomy.

Trávicí enzymy je vhodné užívat většinou delší dobu, účinné jsou ale od první tablety a pomoci mohou také například, pokud jste to výjimečně přehnali s jídlem:-).

S věkem se produkce trávicích enzymů v těle podstatně snižuje. Trávicí enzymy ve formě suplementů tak mohou být výborným dárkem pro seniory.

Míváte během dne větší a větší břicho. Trápí Vás nadýmání? Pálí Vás po jídle žáha? Máte po jídle pocit velké únavy a nebo kamene v břiše? Používáte jako pomoc sodu bicarbonu? Možná Vás trápí enzymatická nedostatečnost. Anebo jste na oslavě jedli více než je vhodné? Trávicí enzymy od Puhdistamo doporučujeme.

Co jednotlivé enzymy umí:

 • Amyláza - amylázy se uvolňují v ústech, v žaludku a ze slinivky do tenkého střeva aby zajistily štěpení sacharidů na jednodušší cukry neboli monosacharidy
 • Proteáza - proteázy se uvolňují v žaludku, ze slinivky břišní i v tenkém střevě a jejich úkolem je štěpení bílkovin na peptidy a aminokyseliny. Proteázy jsou pro trávení naprosto zásadní, nicméně důležité jsou také mnoho dalších biochemických procesů v těle, jako je dělení buněk, hojení ran nebo regulace zánětu. 
 • Glukoamyláza - patří mezi amylázy a tedy také zajišťuje štěpení složitějších sacharidů na monosacharidy. Glukoamyláza má spoustu dalších pozitivních účinků, o kterých Vás ale, dle platné legislativy EU nemůžeme informovat.
 • Lipáza - lipázy jsou tvořeny zejména ve slinivce břišní a tvoří je i slinné žlázy. Lipázy rozkládají lipidy, tedy tuky z potravy ve formě takzvaných triacylglycerolů na glycerol a mastné kyseliny. 
 • Laktáza - známý enzym laktázu produkuje sliznice tenkého střeva. Laktáza štěpí mléčný cukr, neboli disacharid laktózu, na jednodušší sacharidy - glukózu a galaktózu. Intolerance laktózy v mléčných produktech je způsobena právě nedostatečnou tvorbou laktázy.
 • Alfa-galaktosidáza - alfa-galaktosidáza je tvořena v ústech a slinivce břišní a štěpí složitější sacharidy a škroby zeleniny a luštěnin.
 • Celuláza - celulázy jsou zásadní pro trávení vlákniny z rostlinné stravy. Štěpí celulózu z rostlinné stravy na monosacharid beta-glukózu a další polysacharidy. Celulázu my lidé netvoříme a rostlinná strava je tak fermentována a štěpena bakteriemi, které celulázu tvoří v tlustém střevě. Celuláza má také další účinky, o kterých Vás dle platné legislativy EU ale nemůžeme informovat.
 • Maltáza - maltáza je enzym, který štěpí maltózu na glukózu. Během trávení je škrob amylázami  částečně přeměněn na maltózu, aby pak právě maltáza vylučovaná střevem maltózu dále naštěpila na jednoduchou glukózu
 • Invertáza - je jedním z enzymů pro trávení sacharidů a štěpí sacharózu na glukózu a fruktózu. Invertáza je obsažena v medu.
 • Xylanáza - štěpí polysacharid xylan, což je specifický druh celulózy v rostlinné stravě, zejména v obilovinách nebo kukuřici
 • Fytáza - štěpí kyselinu fytovou, nestravitelnou formu fosforu a problematickou látku, kterou naše tělo neumí trávit, přítomnou v obilovinách, luštěninách, kukuřici nebo semínkách a ořeších.  Kyselina fytová snižuje vstřebatelnost a biologickou dostupnost minerálů ze stravy a může nám způsobovat nedostatek některých minerálů, například železa, vápníku nebo hořčíku. Aha!:-) Fytáza uvolňuje z kyseliny fytové fosfáty a tím uvolňuje fosfor důležitý například pro zdraví kostí.
 • Beta-glukanáza - jde o skupinu enzymů, které štěpí beta-glukany. Beta-glukany jsou látky, které obsahují houby a jsou velmi prospěšné pro naši imunitu. Naše tělo bohužel beta-glukany špatně tráví, a právě proto potřebujeme dostatek Beta-glukanáz.

Použití: Trávicí enzymy od Puhdistamo jsou vhodné při trávicích potížích jako je pálení žáhy, pocity plnosti, nadýmání, při nedostatku trávicích enzymů. Užívání enzymů je vhodné konzultovat s lékařem, naturopatem nebo terapeutem klinické nutriční medicíny.

Množství v dávce:

Účinná látka: 1 kapsle
Amyláza 24000 DU* & 300 BAU*
Proteáza 90000 HUT*
Glukoamyláza 50 AGU*
Lipáza 4500 FIP*
Laktáza 925 ALU*
Alfa-galaktosidáza 500 GaIU*
Celuláza 1900 CU*
Maltáza 120 DP*
Invertáza 260 SU*
Xylanáza 550 XU*
Fytáza 50 FTU*
Beta-glukanáza 25 BGU*

*jednotky aktivity enzymů 

Naše zkušenosti:

Daria má s trávicími enzymy výbornou zkušenost například u klientů, kteří špatně tráví některé sacharidy (FODMAP), trápí je “nafouklé břicho” a nadýmání.

Komplexy trávících enzymů ráda doporučuje Karolína například při podpoře regenerace organismu a zlepšení metabolické aktivity při chronických stavech nebo po zaléčení nespecifických střevních zánětů. Užívané na lačno mají silný protizánětlivý efekt.

Studie:

https://www.sciencedirect.com/topics/agricultural-and-biological-sciences/amylase

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26806042/

Disclaimer: Poskytnuté informace nemají sloužit jako náhrada odborného posouzení Vaším lékařem. Než začnete užívat jakýkoli doplněk stravy nebo provádět jakékoli změny ve stravování či cvičení, vždy se poraďte se svým lékařem nebo jiným kvalifikovaným poskytovatelem zdravotní péče.

Doplňkové parametry

Kategorie: Doplňky stravy
Hmotnost: 0.2 kg
Dávkování: 1 kapsli enzymů od Puhdistamo užijte spíše před větším jídlem 1 - 4 krát denně. Zapijte malým množstvím vody.
Upozornění: Doplněk stravy. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy a není určen k diagnostice, léčbě, léčení, nebo prevenci jakékoli choroby.Není vhodný, pro děti do 3 let. Produkt není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučenou dávku. Skladujte v suchu, chladu, mimo dosah dětí. Chraňte před světlem. Obsahuje absorbent vlhkosti.
Složení: Amyláza, proteáza, lipáza, laktáza, celuláza, beta-glukanáza, alfa-galakto-sidáza, xylanáza, maltáza, fytáza, glukoamyláza, invertáza, kapsle (celulóza, voda).
Výrobce: Puhdistamo Real Foods Oy, Ruokosmetsänkatu 10, 37570 Lempäälä, Finsko. Země původu suroviny USA.