Slezina v kapslích v grass fed a organic kvalitě od Nordic Kings - 180 kapslí

Kód: 132
Značka: Nordic Kings
1 099 Kč
Momentálně nedostupné
  • Ze zvířat s certifikátem Swedish Organic & KRAV
  • Ze zvířat chovaných na 100 % trávě a bylinách a 0 % obilí
  • S vysokým obsahem železa, mědi, vitamínů skupiny B, selenu a vitaminu A
  • Obsahuje 5x více heme železa než hovězí játra
  • Bez růstových hormonů, antibiotik a pesticidů
  • Šetrně sušené mrazem pro zachování nejlepšího možného nutričního profilu
  • Obsahuje pouze jednu složku, žádná aditiva

Detailní informace

Detailní popis produktu

Šetrně sušená slezina z hovězího masa skotu krmeného trávou je prostě jedním z nejlepších zdrojů hemového, tedy organismem vstřebatelného a biologicky dobře využitelného železa. Slezina je navíc, jako každé kvalitní orgánové maso, doslova superpotravinou. Obsahuje totiž také další mikroživiny jako je měď, selen, vitamin A, vitamíny skupiny B, vitamin C, fosfor nebo zinek. 

Proč jsme produkt vybrali

Nedostatek železa či přímo anémii z nedostatku železa řešíme my, naturopaté a terapeuti klinické nutriční medicíny s našimi klienty častěji, než byste věřili. 

Máme-li v těle nedostatek železa, bude nás trápit bledost, zadýchávání, snížená výkonnost. Proč? Jednoduše proto, že nemáme-li dostatek železa, nemáme dostatek hemoglobinu, krevního barviva, které je součástí našich červených krvinek a zajišťuje přenos kyslíku z plic, do tkání našeho těla. 

Mladé dívky v pubertě i ženy v perimenopauze, které mají silnou menstruaci, ženy po porodu, veganky a vegetariánky, ale také muži, kteří jsou pravidelnými dárci krve, ti všichni patří mezi typické klienty s nedostatečnými zásobami železa v těle. 

Jen pro Vaši představu, ženy ve věku 19 až 50 let potřebují denně 18 miligramů železa. Ženám nad 50 let, bez pravidelného cyklu a tedy ztrát železa, ale i mužům stačí přibližně 8 mg železa denně. Pokud ovšem nejsou pravidelnými dárci krve. Těhotné ženy potřebují až 27 mg.

Věřili byste, že slezina obsahuje 5 x více hemového železa než játra?

Slezina je orgánovým masem, tedy opravdovou potravinou a nepatří mezi doplňky stravy. Její užívání je proto bezpečné a vhodné také jako doplněk k lékařem, naturopatem nebo terapeutem doporučené suplementaci železa při anémii. Myslete vždy na to, že suplementaci železa ve formě doplňků by rozhodně měla předcházet důkladná anamnéza a testování, viz náš článek na blogu.

Získat kvalitní orgánové maso zvířat z volných chovů není snadné ani levné. Kapsle sušené sleziny od Nordic Kings jsou jednoduše řešením. Slezina v kapslích od Nordic Kings je nejen zdrojem hemového železa, ale také mědi, vitamínů skupiny B, vitaminu A, selenu, vitamínu C, fosforu a zinku. Je zcela bez plnidel a přídatných, protispékavých látek nebo pojiv. Je sušena šetrně tak, aby byly zachovány všechny vitamíny, minerály a enzymy. V Nordic Kings navíc připravují produkty pouze v malých šaržích a kontrolují vysoký standard chovu zvířat i výroby kapslí. 

Prostě… trápí-li Vás anémie, nebo chcete-li si dopřát superpotravinový bonus, dopřejte si Sušenou slezinu od Nordic Kings.

Použití: Užívejte 3-6 kapslí vždy s největším denním jídlem s nejvyšším obsahem tuku, abyste podpořili vstřebávání všech vitamínů rozpustných v tucích obsažených v orgánovém mase. Množství navyšujte postupně. Pokud opravdu potřebujete doplnit železo a chcete užívat plnou dávku 6 kapslí, je lepší dávku během dne rozložit, než užívat 6 kapslí najednou. Nezapomeňte, že vstřebávání železa je inhibováno vápníkem. Užívejte proto kapsle sleziny dále od mléčných výrobků, doplňků vápníku nebo potravin s obsahem kostí (např. sardinek). Kapsle můžete také vysypat do přímo do jídla.

Množství v dávce:

Účinná látka: 6 kapslí / cca 3000mg *
Hovězí slezina skotu v grassfed a organic kvalitě (BIO) ** cca 1800 mg
Hovězí játra skotu v grassfed a organic kvalitě (BIO) ** cca 1200 mg
** = ekologická složka
* denní dávka nebyla stanovena

Doplňkové parametry

Kategorie: Superpotraviny
Hmotnost: 0.25 kg
Dávkování: Užívejte 6 kapslí denně.
Složení: Složení: lyofilizovaná slezina (1800 mg+)*, lyofilizovaná játra (1200 mg+), kapsle (celulóza) 6 kapslí odpovídá přibližně 3000 gramům čerstvých orgánů.
Výrobce: Nordic Kings Supplements AB, Missionsvägen 4, 269 72 Förslöv, Sverige