Fermentovaný L Glutamin od Puhdistamo - 250 g

Kód: 99
Značka: Puhdistamo
279 Kč 69,75 Kč / 100 g
Skladem (4 ks)
  • 100% L-glutamin získaný fermentací, nikoli syntetický
  • Podporuje regeneraci střevních buněk a imunitní systém
  • Podílí se na tvorbě svalů, chrání svalovou hmotu
  • Zvyšuje regeneraci po tréninku
  • Zvyšuje schopnost vylučovat růstový hormon
  • Je zdrojem energie pro bílé krvinky
  • Je prekurzorem glutathionu, nejsilnějšího antioxidantu v těle
  • Reguluje hladinu glukózy, omezuje chuť na sladké a předchází hypoglykemii
  • Bez cukru, aspartamu, sukralózy, acesulfam K, umělých aromat, barviv, balastních aditiv, pojiv, plnidel
  • Vhodný pro vegany

Detailní informace

Detailní popis produktu

Glutamin je nejvíce zastoupenou aminokyselinou v našem těle. Není aminokyselinou esenciální, tedy si jej naše tělo dokáže samo vyrobit. Glutamin je důležitým stavebním materiálem pro tvorbu proteinů, ale také střevních buněk. Sportovní výkon, fyzická námaha, ale i stres, zranění, chirurgické výkony a trauma, střevní infekce nebo zánětlivá střevní onemocnění však razantně zvyšují jeho spotřebu. Pokud je v těle glutaminu málo, začne ho organismus odbourávat ze svalů. 

L glutamin od Puhdistamo je vyroben metodou fermentace raw suroviny prostřednictvím enzymatických reakcí. Hlavní výhodou fermentace je 100% čistá a pro tělo rychle vstřebatelná a nejlépe využitelná L-forma glutaminu.

Proč jsme produkt vybrali

Pro nás naturopaty a terapeuty funkční medicíny, plní glutamin v lidském organismu významné úkoly. Glutamin je totiž hlavním substrátem využívaným střevními buňkami enterocyty a podporuje jejich přibližně dvoutýdenní obnovu i propojení mezi nimi. My Vás z důvodu nařízení EU bohužel nesmíme informovat o účincích L glutaminu, a to ani v případě potvrzených klinických studií nebo terapeutických zkušeností. Zejména, pokud Vás trápí autoimunitní nemoci, citlivost na potraviny a záněty, doporučujeme nastudovat si účinky glutaminu, stejně, jako význam takzvané střevní propustnosti neboli leaky gut. Právě propustnost střevní stěny, která pak propouští do krevního oběhu složky potravy, nebo toxiny patogenních bakterií, které iritují náš imunitní systém a vyvolávají jeho reakce, je totiž častým tématem našich konzultací.

Trápí Vás autoimunita, alergie nebo ekzémy?

Trpíte Crohnovou chorobou nebo ulcerózní kolitidou?

Konzumujete typickou západní stravu, vysoce průmyslově zpracované potraviny a polotovary?

Pijete kávu nebo alkohol na lačno?

Prošli jste střevní virózou?

Prošli jste závažnou nemocí, zraněním nebo za sebou máte operaci?

Věnujte pozornost L glutaminu a jeho využívání ve funkční medicíně :-)

Použití: Pro regeneraci střevní stěny a podporu slizniční imunity. Pro potréninkovou regeneraci a růst svalové hmoty. Užívání je vhodné konzultovat s naturopatem nebo terapeutem klinické nutriční medicíny.

Množství v dávce:

Účinná látka: balení
L-glutamin prášek 250 mg

 

Naše zkušenosti:

Pokud řešíte dysbalance imunity, problémy s gastrointestinálním systémem nebo třeba i se štítnou žlázou, Karolína Vám velmi pravděpodobně užívání glutaminu doporučí na jedné z prvních konzultací. U všech zmíněných stavů je společným tématem střevní propustnost a právě tu umí glutamin skvěle vyřešit.
Terapeuticky preferuje užívat glutamin na lačno nebo mezi jídly, ale k obohacení stravy o bílkovinu jej lze přidávat do smoothies, pomazánek nebo oblíbených kaší.

Glutamin patří mezi základní suplementy, které Lukáš používá, a to při velmi široké škále problémů. Dnes víme, že pro naše zdraví jsou základem zdravá a funkční střeva a glutamin patří mezí levné a efektivní doplňky, jak zdraví střev podpořit. Nejlépe působí v kombinaci se zinkem, vitamínem A a speciální probiotickou kvasinkou s tajemným názvem Saccharomyces boulardii.

 

Studie:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5454963/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6266414/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29690745

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29058112

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25811544

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29756979

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28931589

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7296225/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28581445

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28529738

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4369670/

Disclaimer: Poskytnuté informace nemají sloužit jako náhrada odborného posouzení Vaším lékařem. Než začnete užívat jakýkoli doplněk stravy nebo provádět jakékoli změny ve stravování či cvičení, vždy se poraďte se svým lékařem nebo jiným kvalifikovaným poskytovatelem zdravotní péče.  

Doplňkové parametry

Kategorie: Doplňky stravy
Hmotnost: 0.25 kg
Dávkování: L glutamin užívejte 2 x denně 3 - 5g (plná čajová lžička) na lačno a rozpuštěný ve vodě. Druhá dávka je vhodná těsně před spaním. Pro terapeutické užití konzultujte s naturopatem nebo terapeutem klinické nutriční medicíny.
Upozornění: Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy a není určen k diagnostice, léčbě, léčení, nebo prevenci jakékoli choroby.Užívání L glutaminu je bezpečné. Protože je glutamin prekurzorem pro glutamát, který funguje jako excitační neurotransmiter, může u některých jedinců působit napětí. V takovém případě užívání jednoduše přerušte a konzultujte náhradní řešení s naturopatem nebo terapeutem klinické nutriční medicíny. Doplněk stravy. Produkt není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučenou dávku. Uchovávejte mimo dosah dětí.
Výrobce: Puhdistamo Real Foods Oy, Ruokosmetsänkatu 10, 37570 Lempäälä, Finsko.
Složení: L-glutamin prášek 100 %