Vitamin A od Naturtreu - 50 ml

Kód: 138
Značka: Naturtreu
599 Kč
Skladem (>5 ks)
  • Tekutý vitamín A v MCT oleji
  • Vynikající biodostupnost
  • Flexibilní dávkování, snadné podávání v tekutinách nebo aplikace pod jazyk
  • Vhodný také na obličej jako retinolové sérum
  • Laboratorně testováno na přítomnost těžkých kovů a bakterií
  • Bez lepku, kukuřice, nežádoucích přísad pro úpravu tekutosti, stearátu hořečnatého, oxidu titaničitého, GMO, barviv, příchutí
  • Vhodné pro vegetariány a vegany
 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vitamín A je v tuku rozpustný, esenciální vitamín, tedy vitamín, který musíme přijímat ve stravě. Najdeme ho v živočišných potravinách, anebo také jako betakaroten v potravinách rostlinných, který ale musí náš organismus na vitamín A konvertovat. Vitamín A hraje důležitou roli ve fungování imunitního systému a zejména ve fungování takzvané slizniční imunity. Důležitý je ale také pro zdraví zraku a zdraví a kvalitu kůže nebo pro efektivní transkripci genů při proteosyntéze a také pro efektivní vstřebávání železa a vitamínu D.

Proč jsme produkt vybrali

Pro nás naturopaty patří vitamín A k základním vitamínům, které používáme často ihned v prvních fázích protokolů, abychom zvedli Vaši imunitu. Vitamín A je totiž zásadní pro takzvanou slizniční imunitu. 

Co to znamená? 

Jsou to například sliznice dýchacích cest, které se jako první setkávají s patogeny z vnějšího prostředí. A je to například imunitní systém ve sliznici Vašeho střeva, který vyhodnocuje, zda má zareagovat na složky potravy, kterou jste právě pozřeli. 

Také při kožních potížích, exémech a akné volíme často vitamín A společně se zinkem. Vitamín A od Naturtreu navíc můžete použít také přímo na obličej, jako retinolové sérum.

Vitamín A používáme spolu s magnéziem také u klientů, kterým se nedaří zvednou hladinu vitamínu D, protože jejich metabolismus spolu souvisí. A vitamín A doporučujeme také klientům, u kterých je z nutrigenomických DNA testů zřejmé, že jejich organismus nekonvertuje dobře betakaroten na vitamín A. 

Vitamín A od Naturtreu je kvalitní, čistý, velice dobře vstřebatelný produkt s jednoduchým a flexibilním dávkováním a to se nám líbí.

Použití: Vitamín A je vhodný při snížené funkci imunitního systému, kožních potížích, akné, exémech, šerosleposti, suplementaci vitamínu D

Množství v dávce: 

Účinná látka: 3 kapky denně % RHP
Vitamín A 1500 mcg / 5000 IU 187,5

 

*RHP – referenční hodnota příjmu vitamínů a minerálních látek. 

Studie:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/?term=Vitamin+a&filter=pubt.clinicaltrial

https://examine.com/search/?q=vitamin+a

Disclaimer: Poskytnuté informace nemají sloužit jako náhrada odborného posouzení Vaším lékařem. Než začnete užívat jakýkoli doplněk stravy nebo provádět jakékoli změny ve stravování či cvičení, vždy se poraďte se svým lékařem nebo jiným kvalifikovaným poskytovatelem zdravotní péče.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitamíny
Hmotnost: 0.051 kg
Dávkování: 3 kapky odpovídají 1500 mcg (5000iu). Pro denní dávku užívejte 3 kapky denně nejlépe s jídlem. Nepřekračujte doporučené dávkování. Délku užívání a dávkování vždy konzultujte s naturopatem, terapeutem nebo lékařem.
Složení: MCT olej (z kokosového oleje), vitamín A (jako retinyl palmitát)
Upozornění: Doplněk stravy. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy a není určen k diagnostice, léčbě, léčení, nebo prevenci jakékoli choroby.Nepřekračujte doporučené dávkování. Skladujte v chladu a suchu, mimo dosah dětí. Produkt není určen jako náhrada pestré stravy. Není vhodný pro děti, těhotné a kojící ženy. Skladujte uzavřené, v chladu (do 22 stupňů), v suchu, chraňte před světlem a mimo dosah malých dětí. Po otevření skladujte v lednici.
Výrobce: Zenkoh GmbH, Pfirsichweg 4a, 22175 Hamburg, Německo