Vitestin - 15 denní kůra pro trávicí systém

Kód: 261
Značka: Vitestin
2 399 Kč 2 141,96 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)
 • Unikátní bylinná směs pro regeneraci sliznice trávicího traktu
 • 100% přírodní a bez chemie
 • Bez GMO, laktózy, cukru
 • Vhodná pro vegany

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vitestin® je unikátní bylinný nápoj pro regeneraci sliznice žaludku, tenkého a tlustého střeva. Je vyráběn z patentované kombinace bylin, aloe vera ženšenu, bez jakékoli chemie, přídatných látek, aromat nebo konzervantů.

Proč jsme produkt vybrali

Péče o sliznici gastrointestinálního traktu neboli GIT, je dost možná alfou a omegou naší terapeutické péče. Sliznice našeho GIT musí být kompaktní a zároveň propustná tak akorát. Navíc musí být chráněna slizovitou mucinovou neboli mukózní vrstvou.

Mucinová vrstva chrání žaludeční stěnu před působením kyseliny chlorovodíkové a trávicími enzymy. Je-li ochranná vrstva mucinu narušena, třeba infekcí Helicobactera Pylori nebo dlouhodobou konzumací alkoholu na lačno, ale také nadměrným užíváním léků, vznikají žaludeční vředy.Ochranná slizovitá vrstva ale pokračuje také v jícnu. I tam vzniká například z důvodu refluxu, brániční kýly, vlivem konzumace alkoholu či užívání léků, riziko poškození sliznice, vzniku jícnových varixů s onkologickým rizikem, takzvaného Barettova jícnu. 

A dostáváme se k sliznici tenkého střeva. I ta je chráněna slizovitou mukózní vrstvou, tedy v ideálním případě. Sliznice tenkého střeva a její dobrá kondice je naprosto zásadní pro naše zdraví. Jednak jejím prostřednictvím vstřebáváme makro a mikroživiny z natrávené potravy a jednak je sliznice střeva součástí našeho slizničního imunitního systému. Pokud není sliznice našeho tenkého střeva v pořádku, trpíme takzvanou propustností střeva neboli Leaky Gut, případně nemocemi jako je Celiakie, Crohnova choroba nebo ulcerózní kolitida, pak nevstřebáváme živiny z potravy a trpíme deficity. Navíc propouští naše střevní stěna do krevního oběhu větší molekuly látek, které musí náš imunitní systém vyhodnocovat. No a u některých jedinců pak proti těmto molekulám může produkovat protilátky neboli imunoglobuliny. Kvůli podobnosti těchto proteinů s proteiny některých tkání, pak imunitní systém vytváří protilátky právě proti těmto tkáním a… rozjíždí se autoimunita.

Unikátní složení více než 14 bylin má tedy silně regenerační, hojivé, ale také protizánětlivé, antivirové, antibakteriální a antiparazitické účinky a podporuje trávení.

Pokud máte Crohnovu chorobu, ulcerózní kolitidu, divertikulitidu, máte za sebou střevní infekci, trpíte ekzémy nebo některou autoimunitní nemocí, máte dysbiozu nebo Vás trápí SIBO neboli přerůstání bakterií v tenkém střevě, doporučujeme absolvovat 15 denní kůru Vitestinu® .

U chronických nemocí je vhodné opakovat kůru 2x do roka anebo po každém vzplanutí zánětu nebo nemoci.

 Jak Vitestin® užívat

Denní dávka = 1 sklenička (390 ml)​

Vitestin® je koncipován na dospělou osobu 60-80 kg.  Případně množství  upravte úměrně váze.

Vitestin® se užívá  každý den na lačno mezi 6-8 hod ranní.

Nezapíjejte, nezajídejte a po užití počkejte minimálně hodinu, aby Vitestin® mohl blahodárně působit.

 

Upozornění: Obsahuje zbytky bylin a přirozený zákal, které nejsou na závadu.  Trvanlivost je zajištěna tepelnou úpravou. Vitestin® je držitelem protokolů o provedených mikrobiologických rozborech, testu na obsah těžkých kovů, rozboru vody a výživových hodnot, které si můžete stáhnout ZDE.

Výživové údaje na 100 ml:

 • Energetická hodnota <50 kJ / <12 kcal
 • Tuky <0,1 g
 • - z toho nasycené mastné kyseliny <0,1 g
 • Sacharidy 0,4 g
 • - z toho cukry <0,5 g
 • Bílkoviny <0,3 g
 • Sůl 0,0066 g
 • Ženšen < 59 mg (2,7 % denní referenční hodnoty příjmu)
 • lepek 5 mg/kg

Doplňkové parametry

Kategorie: Superpotraviny
Hmotnost: 10 kg
Složení: Voda, aloe vera, výtažek ze šestiletého ženšenu pravého, směs bylin.
Upozornění: Doplněk stravy. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy a není určen k diagnostice, léčbě, léčení, nebo prevenci jakékoli choroby.Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nepřekračujte doporučené dávkování. Skladovat v suchu při pokojové teplotě do 24°C. Uchovávat mimo dosah dětí.
Dávkování: 390 ml denně nebo dle doporučení terapeuta.
Výrobce: NATURA IMUNECO, s.r.o., Lipová 1789/9, 370 05 České Budějovice.