Complete probiotika 70 mld. CFU od Dr. Mercola - 30 kapslí

Kód: 90
Značka: Dr. Mercola
899 Kč 29,97 Kč / 1 ks
Skladem (>5 ks)
  • 10 prospěšných kmenů, 70 mld. CFU (Colony Forming Unit)
  • Přidaná prebiotika ve formě fruktooligosacharidů
  • Patentovaná kapsle DRcaps®  s prodlouženým rozpadem k ochraně kmenů při průchodu GIT
  • Z kvalitních ingrediencí
  • Pouze 1 kapsle na den
  • Vhodné kmeny při histaminové intoleranci
  • Bez mléka, bez sóji, kukuřice, pšenice, lepku, droždí, vaječných extraktů, cukru, laktózy, umělých dochucovadel a konzervačních látek
  • Vhodné pro vegany

Detailní informace

Detailní popis produktu

Complete Probiotika od Doktora Mercoly obsahují 10 vybraných probiotických kmenů v množství 70 miliard CFU + prebiotika ve formě fruktooligosacharidů. Fruktooligosacharidy jsou složité sacharidy, které se přirozeně vyskytují v mnoha rostlinách. A jsou právě skvělou potravou pro prospěšné kmeny bakterií. Jednoduše je prostě vykrmují nebo chcete-li “hnojí”:-) Váš mikrobiom. Užívání probiotik ale má svá úskalí. Prostředí našeho žaludku totiž je a rozhodně také má být, vlivem uvolňování kyseliny chlorovodíkové, kyselé. Díky tomu totiž nepřežije cestu naším trávicím traktem mnoho patogenů. Bohužel ale také… nepřežije spousta prospěšných probiotických kmenů, které mají svou práci odvádět až ve střevech. Právě proto jsou Complete Probiotika chráněny speciální patentovanou enterosolventní kapslí se zpožděným uvolňováním, nazývanou DRcaps®, která probiotika během cesty naším trávicím traktem chrání. Kapsle se tak rozpustí až v našich střevech, přibližně 45 minut po spolknutí. Doktor Mercola navíc do Complete Probiotik zvolil probiotické kmeny, které jsou přirozeně více odolné vůči žaludeční kyselině a žluči a hlavně, na rozdíl od mnoha jiných výrobců, probiotické kmeny a jejich schopnost přežít průchod gastrointestinálním traktem a tedy účinně modulovat náš mikrobiom, testuje!

Vybrané kmeny jsou vhodné také pro ty z Vás, kdo bojujete s histaminovou intolerancí.

Proč jsme produkt vybrali

Probiotika, stejně jako mikrobiom, prochází intenzivními výzkumy. Dnes již víme, že zdravý mikrobiom v rovnováze je rozhodně jedním z pilířů našeho zdraví. 

V našich střevech žije velké množství různých druhů bakterií. Jsou to bakterie prospěšné jako třeba Laktobacily a Bifidobakterie, dále bakterie komenzální, tedy takové, které nám neškodí, dokud se příliš nerozmnoží. Někdy naše střeva obývají také bakterie škodlivé, patogenní, jako je třeba známá Salmonela nebo Enterobacter. Běžnou součástí mikrobiomu jsou také kvasinky, které nám působí potíže pouze v případě, že se příliš přemnoží. V našich střevech stále probíhá lítý konkurenční boj a zdravé prostředí je otázkou rovnováhy. Probiotika pomáhají posílit "armády" právě nám prospěšných bakterií.

Máme-li dostatečné množství prospěšných bakterií různých kmenů, které drží komenzální bakterie a kvasinky v rovnováze, je většinou vše v pořádku. Pokud se v našem mikrobiomu rozmnoží bakterie patogenní, většinou se to již neobejde bez zřetelných zdravotních potíží. My naturopaté používáme poměrně často testy pro rozbor mikrobiomu. Naprosto běžně tak u klientů vídáme nedostatek některých prospěšných kmenů anebo jejich malé množství. Takový stav pak často provází také přemnožení nežádoucích bakterií, zánět, nedostatečná tvorba mastných kyselin s krátkým řetězcem a s tím související další potíže. Přemnožení patogenů stejně jako kvasinek je pak typické třeba u našich klientů s exémy, trávicími problémy nebo u klientů s autoimunitními nemocemi. A proč máme málo bohatých mikrobiom? Třeba vlivem užívání antibiotik nebo vlivem konzumace průmyslově zpracovaných potravin a současně nedostatku vlákniny, která náš mikrobiom živí.

S našimi klienty postupujeme krok za krokem specifickými terapeutickými protokoly, nicméně osídlení mikrobiomu a rozšíření jeho diverzity bývá jedním z častých kroků. Jestliže v prvních fázích a při léčbě antibiotiky doporučujeme spíše kmen Sacharomycces Boulardii, v dalších fázích jsou to právě širokospektrální probiotika od Doktora Mercoly. 

Prošli jste kůrou antibiotik nebo dokonce několik po sobě?

Jíte typickou západní stravu a málo vlákniny?

Trápí Vás mykózy jakéhokoli druhu nebo opakované záněty močového měchýře?

Širokospektrální probiotika mohou být dobrým řešením.

Kmeny, které v Complete Probiotika od Doktora Mercoly najdete:

Lactobacillus acidophilus DDS®-1 -  pomáhá produkovat antimikrobiální látky, které redukují růst choroboplodných patogenů (listerie a stafylokoky) a podílí se na neutralizaci karcinogenních látek; podporuje také vaginální zdraví (působí proti výskytu Gardnerella vaginalis, E.coli nebo chlamydií).

Lactobacillus casei - podporuje zdravou imunitní reakci a napomáhá zvládat stres tím, že podporuje zdravou hladinu serotoninu, spolupracuje s ostatními organismy a pomáhá podporovat růst jiných prospěšných bakterií.

Lactobacillus plantarum - pomáhá zmírňovat zažívací potíže a podporuje zdravou zánětlivou reakci. Bylo prokázáno, že je odolný proti nízkému pH, je schopen přežít koncentraci žluči ve střevě a má schopnost likvidovat patogenní bakterie. Dokáže vytěsňovat E.coli, protože se vyskytuje na stejných místech.

Lactobacillus salivarius - podporuje zdravou zánětlivou reakci ve střevech a zdraví našeho imunitního systému. Podporuje zdravou hladinu cholesterolu, která je již v normě. Podporuje trávení a vstřebávání živin v těle. Je důležitý při rozkládání shluků zbytků stolice v tlustém střevě a tak zlepšuje funkci střev a chrání slizniční střevní výstelku.

Lactobacillus rhamnosus - může zmírnit příznaky zažívacích potíží a také podpořit vaši zdravou regulaci hmotnosti a hladinu cholesterolu, která je již v normě. Silně podporuje imunitu, zvyšuje aktivitu buněk sleziny pro prevenci tvorby nádorů a podílí se na zvyšování schopnosti lidského těla ničit škodlivé látky a pozitivně ovlivňuje hladinu protilátek v krvi.

Lactobacillus brevis - podporuje již zdravé zánětlivé a imunitní reakce.

Bifidobacterium lactis - podporuje již zdravou zánětlivou reakci, včetně reakce na alergie a podporuje růst dalších prospěšných bakterií. Často se nachází v surovém nepasterizovaném jogurtu.

Bifidobacterium longum - podporuje zdravou reakci na stres a může zmírňovat gastrointestinální příznaky. Užitečné bakterie kmenu Bifido dokáží pohlcovat zbytky stolice a mají ochrannou funkci před vznikem rakoviny jater, tlustého střeva a prsních žláz.

Bifidobacterium bifidum - podporuje zdravou hladinu cukru v krvi, která je již v normě, a může přispět ke zmírnění gastrointestinálních příznaků. 

Streptococcus thermophilus - podporuje zdravou a hydratovanou pokožku, podporuje imunitní systém a stimuluje růst dalších probiotických kmenů.

Použití: Vhodné pro rozšíření zdravého mikrobiomu.

Množství v dávce:

Účinná látka: 1 kapsle
Probiotika 70 mld. CFU

 

Obsah kmenů:
Lactobacillus acidophilus DDS-1
Lactobacillus plantarum
Lactobacillus casei
Lactobacillus rhamnosus
Lactobacillus brevis
Lactobacillus salivarius
Bifidobacterium longum
Bifidobacterium lactis
Bifidobacterium bifidum
Streptococcus thermophilus

 

Naše zkušenosti:

Daria doporučuje svým klientům širokospektrální probiotika například v některé z fází protokolu na eliminaci přemnožené Candidy albicans.
Karolína velmi ráda pracuje s detailními testy mikrobiomu a probiotiky potom pomáhá nastolit rovnováhu mezi "soupeřícími rodinami mikrobiomu".

Disclaimer: Poskytnuté informace nemají sloužit jako náhrada odborného posouzení Vaším lékařem. Než začnete užívat jakýkoli doplněk stravy nebo provádět jakékoli změny ve stravování či cvičení, vždy se poraďte se svým lékařem nebo jiným kvalifikovaným poskytovatelem zdravotní péče.

Doplňkové parametry

Kategorie: Probiotika a prebiotika
Hmotnost: 0.2 kg
Dávkování: Užívejte 1 tabletu ráno, na lačno a zapijte cca 1/2 litrem vody.
Upozornění: Doplněk stravy. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy a není určen k diagnostice, léčbě, léčení, nebo prevenci jakékoli choroby. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinné látky a použití produktů konzultujte s lékařem, naturopatem nebo terapeutem klinické nutriční medicíny. Uchovávejte v suchu a chladu v lednici okolo 5°C.
Složení: Probiotika, mikrokrystalická celulóza, fruktooligosacharidy, askorbyl palmitát (vitamín C), oxid křemičitý, kapsle pro zpožděné uvolnění (hydroxypropyl methyl celulóza, polysacharid gumy gellan) Probiotika 70 mld. CFU, 30 kapslí Obsah kmenů: Lactobacillus acidophilus DDS-1 Lactobacillus plantarum Lactobacillus casei Lactobacillus rhamnosus Lactobacillus brevis Lactobacillus salivarius Bifidobacterium longum Bifidobacterium lactis Bifidobacterium bifidum Streptococcus thermophilus
Výrobce: Dr. Mercola, 125 SW 3rd Pl, Ste 205, Cape Coral, Florida 33991, US