GlyNAC By NATUROTEKA

Kód: 271
Značka: By NATUROTEKA
948 Kč 846,43 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
  • Antioxidanty
  • Podpora jaterní detoxikace
  • Podpora hormonálního a imunitního systému
  • Podpora reprodukčních funkcí
  • Pomoc při chronickém zánětu
  • Podpora mozku a nervového systému
  • Podpora spánku, usínání a regenerace
  • Pomoc při stresu a napětí
  • Podpora tvorby kolagenu a svalové hmoty
  • Čistý Glycin a N-Acetyl-L-Cystein

Detailní informace

Detailní popis produktu

Glycin je aminokyselina a zapojuje se v těle do opravdu mnoha důležitých biochemických procesů. My naturopaté vnímáme Glycin především jako prekurzor uklidňujícího (inhibičního) neurotransmiteru Gaba. Gaba pomáhá, mimo jiné, zlepšit kvalitu a architekturu spánku a usínání. Glycin vyrovnává hodnoty methioninu a tím nadměrné hodnoty nežádoucího homocysteinu. Glycin je také součástí takzvaného hemu a tedy důležitý pro tvorbu hemoglobinu a transport kyslíku. Glycin navíc tvoří 30% kolagenu a je důležitý pro tvorbu kreatinu a tedy pomáhá při růstu svalové hmoty a síly. A Glycin je také součástí genetického kódu a je nezbytný pro proteosyntézu - tvorbu proteinů a správné buněčné dělení. Spolu s NAC je pro nás důležitou stavební cihličkou pro tvorbu nejsilnějšího antioxidantu Glutathionu, který nutně potřebujeme pro druhou fázi jaterní biotransformace neboli detoxikace a je také silně protizánětlivý. Glycin je spolu s Taurinem důležitý pro tvorbu žluči, a proto nezbytný pro trávení tuků. 

NAC je stabilní formou aminokyseliny cystein. Je prekurzorem nejsilnějšího antioxidantu Glutathionu. Abyste vytvořili Glutathion, potřebujete prostě cystein nebo N-Acetyl-L-Cystein. 

A proč Glutathion?

Glutathion nutně potřebujeme zejména pro druhou fázi jaterní biotransformace neboli detoxikace. Glutathion je ale také důležitá látka pro zdraví mozku, nervového systému, kognitivní schopnosti a tedy je důležitým hráčem při zvýšeném riziku neurodegenerativních nemocí. 

Naše potřeba Glutathionu, schopnost a efektivita detoxikace a eliminace oxidativního stresu je dána také geneticky. 

Funkce důležitých enzymů ze skupiny Glutathion transferáz a peroxidáz je mimo jiné podmíněna také geneticky. Ne všichni jsme dostali do vínku dobré varianty genů. Pokud tedy v testech DNA HEALTH vidíme, že tyto enzymy fungují méně nebo některé zcela chybí, měli bychom podporovat tvorbu a recyklaci Glutathionu například právě suplementací GlyNACu. 

Glycin i NAC jsou silnými antioxidanty. 

Podle legislativy EU Vás bohužel o účincích doplňků stravy informovat nemůžeme, a to ani v případě, že je ověřen studiemi nebo praxí. Nevadí. Doporučujeme pozeptat se na Glycin a NAC na konzultacích s námi anebo si jeho účinky nastudovat, a to zejména v případě, že:

- stárnete :-)

- přejete si mít miminko

- vyšlo vám v genetických testech DNA HEALTH, že máte sníženou schopnost jaterní detoxikace nebo inklinujete k vysokému oxidativnímu stresu

- trápí Vás chronický zánět 

- trpíte nebo máte v rodině neurodegenerativní onemocnění, snížené kognitivní schopnosti, špatnou psychickou odolnost a stabilitu

- máte před sebou festivalovou sezónu, vánoční večírky, plesy a podobně:-)

- je toho ještě víc...

Klidně s námi NAC prodiskutujte na konzultacích. 

Doporučujeme GlyNAC 2x do roka

Moc doporučujeme využít GlyNAC alespoň 2x za rok, nejlépe v kombinaci s TaurinemOpravdu. Udělejte to. Za prvé jsou Glycin a NAC molekuly nutné pro tvorbu Glutathionu, nejsilnějšího antioxidantu v těle. Za druhé jsou Taurin, Glycin, NAC i Glutathion naprosto zásadní v druhé fázi jaterní detoxikace. A za třetí, Taurin, Glycin a NAC jsou opravdu silná anti aging trojka!

Užívejte každý den večer, po dobu dvou měsíců:

199mg NAC, tedy 1/4 odměrky NAC 3x denně

3 - 5 g, 5 odměrek Glycinu, rozdělené na dvě dávky

1 - 2 g, tedy 2 odměrky Taurinu, rozdělené do dvou dávek

Rozmíchejte v malém množství vody a vypijte nejlépe brčkem.

Pokud byste měli průjem, snižte dávku.

Účinná látka: balení
Glycin 400 mg
N-Acetyl-L-Cystein 100 mg

 

Upozornění: NAC neužívejte dlouhodobě, kůra po dobu maximálně 2 měsíců je v pořádku. NAC se nesmí užívat při fenylketonurii, dvanáctníkových a žaludečních vředech, při akutních jaterních onemocněních. Neužívejte NAC, pokud užíváte antikoagulancia, tedy léky na ředění krve. Užívání v podobě prášku má lepší vstřebatelnost, některé studie ale ukazují, že může při dlouhodobém užívání (což nedoporučujeme) narušovat zubní sklovinu, a proto je lepší užívat NAC pomocí brčka. 

 

Disclaimer: Poskytnuté informace nemají sloužit jako náhrada odborného posouzení Vaším lékařem. Než začnete užívat jakýkoli doplněk stravy nebo provádět jakékoli změny ve stravování či cvičení, vždy se poraďte se svým lékařem nebo jiným kvalifikovaným poskytovatelem zdravotní péče.

Doplňkové parametry

Kategorie: Antioxidanty
Hmotnost: 0.7 kg
Upozornění: Doplněk stravy. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy a není určen k diagnostice, léčbě, léčení, nebo prevenci jakékoli choroby. Nepřekračujte doporučené dávkování. Skladujte uzavřené v chladu (do 25 stupňů) a suchu, mimo dosah dětí. Není vhodný pro děti, těhotné a kojící ženy.
Výrobce: Všech pět pohromadě s.r.o, Na Folimance 15, Praha 2, CZ