NAC By NATUROTEKA prášek - 100g

Kód: 249
349 Kč
Skladem (>5 ks)
  • Antioxidant
  • Podpora jaterní detoxikace
  • Podpora hormonálního a imunitního systému
  • Podpora reprodukčních funkcí
  • Snížení chronického zánětu
  • Podpora mozku a nervového systému
  • Čistý N-Acetyl-L-Cystein

Detailní informace

Detailní popis produktu

NAC neboli N-Acetyl-L-Cystein! Tajný superhrdina ve světě funkční medicíny a naturopatie.

Představujeme Vám NAC By NATUROTEKA.

NAC je stabilní formou aminokyseliny cystein. Spolu s Taurinem a Glycinem je, pro nás naturopaty a terapeuty, důležitou stavební cihličkou pro tvorbu nejsilnějšího antioxidantu Glutathionu. Abyste vytvořili Glutathion, potřebujete prostě cystein nebo N-Acetyl-L-Cystein. A proč Glutathion? Ten nutně potřebujeme zejména pro druhou fázi jaterní biotransformace neboli detoxikace. Glutathion je ale také důležitá látka pro zdraví mozku, nervového systému, kognitivní schopnosti a tedy je důležitým hráčem při zvýšeném riziku neurodegenerativních nemocí. 

Naše potřeba Glutathionu, schopnost a efektivita detoxikace a eliminace oxidativního stresu je dána také geneticky. 

Funkce důležitých enzymů ze skupiny Glutathion transferáz a peroxidáz je mimo jiné podmíněna také geneticky. Ne všichni jsme dostali do vínku dobré varianty genů. Pokud tedy v testech DNA HEALTH vidíme, že tyto enzymy fungují méně nebo některé zcela chybí, měli bychom podporovat tvorbu a recyklaci Glutathionu například právě suplementací NAC. 

NAC je silným antioxidantem. Podle legislativy EU Vás bohužel o účincích doplňků stravy informovat nemůžeme, a to ani v případě, že je ověřen studiemi nebo praxí. Nevadí. Doporučujeme pozeptat se na NAC na konzultacích s námi anebo si jeho účinky nastudovat, a to zejména v případě, že:

- stárnete :-)

- přejete si mít miminko

- vyšlo vám v genetických testech DNA HEALTH, že máte sníženou schopnost jaterní detoxikace nebo inklinujete k vysokému oxidativnímu stresu

- trápí Vás chronický zánět 

- trpíte nebo máte v rodině neurodegenerativní onemocnění, snížené kognitivní schopnosti, špatnou psychickou odolnost a stabilitu

- máte před sebou festivalovou sezónu, vánoční večírky, plesy a podobně:-)

- je toho ještě víc...

Klidně s námi NAC prodiskutujte na konzultacích. 

NAC, Glycin a Taurin 2x do roka

Moc doporučujeme využít NAC alespoň 2x za rok v kombinaci s Taurinem a Glycinem. Opravdu. Vyzkoušejte to na vlastní kůži a uvidíte! Za prvé jsou jak Taurin, tak Glycin a NAC molekuly nutné pro tvorbu Glutathionu, nejsilnějšího antioxidantu v těle. Za druhé jsou Taurin, Glycin, NAC i Glutathion naprosto zásadní v druhé fázi jaterní detoxikace. A za třetí, Taurin, Glycin a NAC jsou opravdu silná anti aging trojka!

Užívejte 1g NAC, (tedy 1 odměrku) + 3g Taurinu, (tedy 3 odměrky) + 5g Glycinu, (tedy 5 odměrek) každý den večer. Pokud byste měli průjem, snižte dávku na 1g NAC, 1g Taurin a 3 g Glycin.

Množství v dávce: 

Účinná látka: balení
N-Acetyl-L-Cystein 100g

 

Upozornění: NAC neužívejte dlouhodobě, kůra po dobu maximálně 2 měsíců je v pořádku. NAC se nesmí užívat při fenylketonurii, dvanáctníkových a žaludečních vředech, při akutních jaterních onemocněních. Neužívejte NAC, pokud užíváte antikoagulancia, tedy léky na ředění krve. Užívání v podobě prášku má lepší vstřebatelnost, některé studie ale ukazují, že může při dlouhodobém užívání (což nedoporučujeme) narušovat zubní sklovinu, a proto je lepší užívat NAC pomocí brčka. 

Disclaimer: Poskytnuté informace nemají sloužit jako náhrada odborného posouzení Vaším lékařem. Než začnete užívat jakýkoli doplněk stravy nebo provádět jakékoli změny ve stravování či cvičení, vždy se poraďte se svým lékařem nebo jiným kvalifikovaným poskytovatelem zdravotní péče.

Doplňkové parametry

Kategorie: Antioxidanty
Hmotnost: 0.2 kg
Dávkování: Užívejte 1 odměrku (1 g) jednou denně, rozmíchejte s vodou. Délku užívání a dávkování vždy konzultujte s naturopatem, terapeutem nebo lékařem.
Upozornění: Doplněk stravy. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy a není určen k diagnostice, léčbě, léčení, nebo prevenci jakékoli choroby. Nepřekračujte doporučené dávkování. Skladujte uzavřené v chladu (do 25 stupňů) a suchu, mimo dosah dětí. Není vhodný pro děti, těhotné a kojící ženy.
Výrobce: Všech pět pohromadě s.r.o, Na Folimance 15, Praha 2, CZ