Organický selen od od G&G Vitamins - 120 kapslí

Kód: 268
Značka: G&G Vitamins
499 Kč
Skladem (>5 ks)
  • Účinná organická forma selenu L-selenomethionin
  • Bez alergenů, vhodné pro vegany

Detailní informace

Detailní popis produktu

Proč jsme produkt vybrali

Selen je nesmírně důležitým stopovým prvkem, který dnes získáváme ze stravy bohužel jen sporadicky, protože jeho zásoby v potravinách závisí na množství selenu v půdě. My naturopaté obecně učíme naše klienty jíst pestrou a nutričně bohatou stravu. Častým doporučením je proto konzumace dvou para ořechů denně jako nejlepšího zdroje selenu

ALE! z naší praxe dobře víme, že zejména u klientů s oslabenou imunitou nebo s hypofunkcí štítné žlázy může hrát důležitou roli nedostatek selenu.

Máte-li například výsledky krevních testů štítné žlázy v normě podle západní medicíny, avšak funkční medicína je již vyhodnocuje jako subklinickou hypofunkci štítné žlázy, může jít jednoduše o nedostatečný příjem bílkovin ve stravě a zásadní deficity selenu, zinku nebo jódu. Přesně tuto trojici potřebuje nutně Vaše štítná žláza, aby mohla tvořit hormony T4 a T3.

Jste opakovaně nemocní? Trápí Vás bradavice? Máte pravděpodobně oslabený imunitní systém. I tady může mít nedostatek selenu, zinku, vitamínů skupiny B a vitamínu D  souvislost.

Na selenu jsou také závislé důležité enzymy ze skupiny Glutathion transferáz a peroxidáz, které mají obrovský význam v procesu jaterní biotransformace neboli detoxikace a v procesu neutralizace volných radikálů, které způsobují takzvaný oxidativní stres.

U selenu lze v EU dokonce uvádět povolená zdravotní tvrzení: přispívá k normální funkci štítné žlázy, přispívá k normální funkci imunitního systému a přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem, plus některé další jako přispívá k normální spermatogenezi, přispívá k udržení normálního stavu vlasů a nehtů.

Selen ale nesuplementujte bezhlavě. Vždy užívejte pouze 1 kapsli, tedy 200 mcg denně. Už relativně nízká dávka totiž může být toxická. Doporučujeme si buď nechat udělat krevní testy například jako samoplátce anebo se poradit s někým z nás, naturopatů a terapeutů. 

Mimochodem bylo prokázáno, že biologická dostupnost selenu z L-selenomethioninu je až třikrát vyšší než u anorganických forem selenu.

Množství v dávce

Účinná látka: 1 kapsle
Selen jako L-selenomethionin 200 mcg
Rýžová mouka 505 mg
Vojtěška (Alfafa) 5 mg

 

Disclaimer: Poskytnuté informace nemají sloužit jako náhrada odborného posouzení Vaším lékařem. Než začnete užívat jakýkoli doplněk stravy nebo provádět jakékoli změny ve stravování či cvičení, vždy se poraďte se svým lékařem nebo jiným kvalifikovaným poskytovatelem zdravotní péče.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Minerály
Hmotnost: 0.2 kg
Dávkování: Užívejte 1 kapsli denně s jídlem. Kapsli je možné vysypat přímo do jídla.
Složení: Selen (L-selenomethionin) (difosforečnan vápenatý), vojtěška, rýžová mouka, rostlinná celulózová kapsle.
Upozornění: Doplněk stravy. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy a není určen k diagnostice, léčbě, léčení, nebo prevenci jakékoli choroby. Nepřekračujte uvedený doporučený denní příjem. Skladujte v suchu, chladu, mimo dosah dětí. Chraňte před světlem. Obsahuje absorbent vlhkosti. Skladujte uzavřené, v chladu, suchu, mimo dosah světla a malých dětí.
Výrobce: G&G Vitamins, UK