Tripla zinek s vitaminem C od Puhdistamo - 120 kapslí

Kód: 81
Značka: Puhdistamo
499 Kč 445,54 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
  • Organicky/chelátově vázaný zinek ve třech formách: pikolinát, bisglycinát a monomethionin
  • Vitamin C, citrusové bioflavonoidy, volné aminokyseliny a vitamín B6  v aktivní formě
  • Vysoká vstřebatelnost a biodostupnost a účinnost jednotlivých složek
  • Bez balastních látek, pojiv, plnidel a umělých sladidel
  • Bez GMO, laktózy, mléka, lepku, želatiny a přísad živočišného původu
  • Vhodný pro vegany

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tripla Zinek od Puhdistamo je skvělou kombinací tří vysoce kvalitních forem zinku. Obsahuje pikolinát zinečnatý, bisglycinát zinečnatý a monomethionin, což z něj činí mimořádně univerzální zinkový přípravek. Kromě nich byl do přípravku přidán vitamin C, vitamín B6 v aktivní formě (P5P) a citrusové bioflavonoidy, pro ochranu zinku před oxidací. Volné aminokyseliny (glycin, histidin, cystein, lysin, methionin) zase zajišťují dobrou vstřebatelnost zinku. 

Zinek je naprosto zásadním minerálem důležitým pro více než 300 enzymů v našem těle. Přítomnost zinku je nutná pro efektivní práci imunitního, reprodukčního, nervového systému, pro tvorbu inzulínu, hormonů štítné žlázy, nadledvinek i pohlavních hormonů, dobrý stav kostí, vlasů, pokožky. Zinek je důležitý pro růst a vývoj plodu nebo zrak.

Vitamin C je pak, mimo jiné, antioxidantem a spolu se zinkem je důležitý pro imunitní systém.

Proč jsme produkt vybrali

Zinek zinek zinek! My naturopaté milujeme zinek a Vy byste měli také, zejména máte-li ho nedostatek.

Jste neustále nemocní a virózy a infekce už ani nepočítáte? Zhoršila se Vám kvalita vlasů a nehtů, máte akné nebo se Vám špatně hojí kůže? Zkuste zinek.

Není zinek? (a vitamín D) Není testosteron!

Víte, že ve spermatu je přibližně stokrát více zinku než v krevní plazmě? Že je zinek důležitý také pro tvorbu testosteronu a plodnost? Že je zinek v těhotenství potřeba pro růst a vývoj plodu a během kojení pro tvorbu mléka? Že zinek potřebujete pro vnímání chuti a čichu? A víte, že zinek také nutně potřebuje třeba enzym alkoholdehydrogenáza k odbourávání alkoholu a enzym laktáza ke štěpení laktózy?:-)

Zinek je esenciálním minerálem, v lidském těle v podstatě nemáme jeho zásobárnu a tedy musíme zinek pravidelně přijímat z potravy. Zinek Vám prostě budeme na konzultacích, doporučovat, my naturopaté, opravdu často. Účinnou trojkombinaci zinku od Puhdistamo moc doporučujeme.

Použití: Tripla zinek s vitamínem C je vhodný zejména při opakovaných virózách a infekcích. Při zhoršené kvalitě vlasů, nehtů a kůže, během stresových obdobích. Při nedostatečné hladině zinku.

Množství v dávce:

Účinná látka: 1 kapsle % RHP
Zinek 25 mg 250 %
Vitamín C 30 mg 75 %
Vitamín B6 1 mg 143 %

*RHP – referenční hodnota příjmu vitamínů a minerálních látek

Studie:

https://examine.com/search/?q=zinc

https://examine.com/search/?q=vitamin+C

Disclaimer: Poskytnuté informace nemají sloužit jako náhrada odborného posouzení Vaším lékařem. Než začnete užívat jakýkoli doplněk stravy nebo provádět jakékoli změny ve stravování či cvičení, vždy se poraďte se svým lékařem nebo jiným kvalifikovaným poskytovatelem zdravotní péče.

Doplňkové parametry

Kategorie: Minerály
Hmotnost: 0.21 kg
Dávkování: Užívejte 1 kapsli denně.
Složení: L-glycin, L-methionin, L-lysin, L-cystein, L-histidin, kyselina L-askorbová (vitamín C), pikolinát zinečnatý, bisglycinát zinečnatý, monomethionin zinečnatý (síran zinečnatý, L-methionin), citrusové bioflavonoidy, pyridoxal-5-fosfát (vitamín B6). Kapsle: Hydroxypropylmethylcelulóza.
Upozornění: Doplněk stravy. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy a není určen k diagnostice, léčbě, léčení, nebo prevenci jakékoli choroby.Není vhodný, pro děti do 3 let. Produkt není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučenou dávku. Pokud užíváte také multivitamín, konzultujte dávku s terapeutem nebo lékařem. Skladujte v suchu, chladu, mimo dosah dětí. Chraňte před světlem. Obsahuje absorbent vlhkosti.
Výrobce: Puhdistamo Real Foods Oy, Ruokosmetsänkatu 10, 37570 Lempäälä, Finsko. Země původu suroviny USA.