Vitamin D3 + K2 od Naturtreu - 1200 kapek

Kód: 170
Značka: Naturtreu
759 Kč
Skladem (>5 ks)
  • Veganský vitamín D z lišejníku
  • Vitamín K2 MK7 jako menachinon ve skvěle vstřebatelné 100% all-trans verzi
  • 1 kapka = 1000 IU (25 μg) vitamínu D3 & 12μg vitamínu K2 MK7
  • Nejvyšší kvalita a optimální biologická dostupnost 
  • 100% přírodní produkt
  • V bio MCT oleji
  • Laboratorně testováno
  • Bez chemických přísad, barviv ani jiných nežádoucích látek 
  • Vhodný pro vegany

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vitamín D3 a vitamin K2 jsou důležití parťáci, které bychom měli suplementovat vždy společně. 

Vitamín D3 (cholecalciferol)

Vitamín D je pro naše zdraví esenciální. Přispívá ke správnému vstřebávání vápníku a fosforu, čímž ovlivňuje zdraví kostí a zubů a významně přispívá k normální činnosti svalů a podporuje funkci imunitního systému. D3 + K2 od Naturtreu obsahuje pro tělo velmi dobře využitelnou formu cholekalciferol, získanou z čistě rostlinného a pro tělo skvěle dostupného zdroje - z lišejníku.

Vitamín K2 (MK-7)

Hlavní funkcí vitamínu K2 je chránit naše kosti a cévy, ale vitamin K2 také zamezuje zbytečnému odumírání buněk. V tomto produktu od Natutreu je díky 100% obsahu all-trans konfigurace zaručena vysoká čistota produktu a nejvyšší možná biologická dostupnost.

Proč jsme produkt vybrali

O důležitosti dostatečných hladin vitaminu D v organismu jste pravděpodobně již slyšeli. My naturopaté jej nikdy neopomeneme nechat našim klientům otestovat. Vitamin D je totiž imunomodulátorem a tedy zásadním hráčem pro funkci našeho imunitního systému. Jeho nedostatek, tedy opravdu velice nízké hladiny, řešíme poměrně často. Vitamín D také ovlivňuje takzvanou diferenciaci buněk (ve který typ buňky se původní takzvaná pluripotentní buňka z kostní dřeně vyvine) a reguluje jejich nadměrný růst, který si rozhodně nepřejeme. Vitamin D má také vliv na práci inzulinu. A vitamín D je v neposlední řadě jedním z mechanismů distribuce vápníku v našem těle.

Bylo by jednoduché dnes podlehnout dojmu, že suplementace vitaminu D, a klidně ve vysokých dávkách, je vhodná pro každého.

Není tomu tak! A my rozhodně nedoporučujeme suplementovat dlouhodobě vysoké dávky jako je 5000 IU a více.

Proč?

Aktivní vitamin D získáváme, či můžeme získávat, primárně díky slunečním paprskům dopadajícím na naši kůži. V menší míře pak také ze stravy, případně suplementací. Rozhodně platí, že slunce by mělo být hlavním zdrojem vitamínu D v těle. Důležitý je ale následný proces konverze vitamínu D v játrech a ledvinách na jeho aktivní účinnou formu. Ne všichni máme stejně efektivní systém takzvaných VDR receptorů, ne všem dobře funguje konverze v játrech nebo ledvinách. Ne všichni máme dostatek dalších minerálů nebo vitamínů, které jsou pro konverzi vitamínu D do jeho aktivní formy potřebné, jako jsou magnesium a vitamín A

Vitamín D je mimo jiné důležitý v procesu distribuce vápníku v těle. Zejména u seniorů se může běžně stát, že mají méně funkční ledviny, nemají dostatek pohybu, který je předpokladem, aby se vápník zabudovával do kostí. Často navíc již trpí aterosklerózou a mají podstatné deficity minerálů a vitamínů. Suplementace vitamínu D3 ve vysoké dávce pak zejména u nich může způsobit ukládání vápníku do měkkých tkání a cév a stát se tak významným rizikem kardiovaskulárních nemocí. Senioři (stejně jako kdokoli jiný), jistě potřebují dostatečnou hladinu vitamínu D, je ale vhodné nechat hladiny vitamínu D změřit a kontrolovat, zejména na podzim, kdy bychom měli mít v těle zásoby vitamínu D na zimu. V případě suplementace je také potřeba vybrat vhodný produkt obsahující také dostatečnou dávku vitamínu K2, nepřehánět to s dávkami a… přesvědčit seniory o důležitosti vystavování se Slunci, pravidelné chůze v rytmu a pestré stravy.

Vitamín D3 + K2 od Naturtreu doporučujeme našim klientům. Při dávkování ale vycházíme z aktuálních hladin vitaminu D u konkrétního klienta a hladinu kontrolujeme. Pokud se například nedaří suplementací nízkou hladinu zvýšit, hledáme příčinu.

Pokud ale neznáte aktuální hodnoty vitamínu D v krvi, suplementujte maximálně 1000 IU denně a pouze od října do dubna, nebo se poraďte se zkušeným naturopatem nebo terapeutem klinické nutriční medicíny. Vitamín D3 + K2 je vždy vhodné suplementovat spolu s magnesiem a krátkodobě pak, nejlépe dle doporučení terapeuta, také s vitamínem A.

Použití: Užívejte při snížené hladině vitamínu D3. Pro podporu imunitního systému, v případě, že nemáte změřenu hladinu vitaminu D, užívejte od října do dubna maximálně 1000 IU.

Množství v dávce: 

Účinná látka: 1 kapka  % RHP*
Vitamin D3 25 μg (1 000 IU) 500%
Vitamín K2 12 mcg 16%

*RHP – referenční hodnota příjmu vitamínů a minerálních látek. 

 Studie:

https://examine.com/search/?q=D3

Disclaimer: Poskytnuté informace nemají sloužit jako náhrada odborného posouzení Vaším lékařem. Než začnete užívat jakýkoli doplněk stravy nebo provádět jakékoli změny ve stravování či cvičení, vždy se poraďte se svým lékařem nebo jiným kvalifikovaným poskytovatelem zdravotní péče.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitamíny
Hmotnost: 0.2 kg
Hmotnost:: 0.1 kg
Dávkování:: 1 kapka denně s jídlem nebo dle pokynů lékaře, naturopata, terapeuta
Upozornění:: Doplněk stravy. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy a není určen k diagnostice, léčbě, léčení, nebo prevenci jakékoli choroby. Nepřekračujte doporučené dávkování. Není vhodný pro děti. Skladujte v chladu a suchu, mimo dosah dětí. Po otevření skladujte v lednici.
Složení:: Bio MCT olej, menachinon-7 (vitamín K2), cholekalciferol (Vitamín D3)
Výrobce: Zenkoh GmbH, Pfirsichweg 4a, 22175 Hamburg, Německo