Lipozomální vitamín C od Dr. Mercola - 60 kapslí

Kód: 93
Značka: Dr. Mercola
499 Kč 445,54 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
 • 500 mg vitamínu C v lipozomální formě pro postupné vstřebávání v jedné kapsli
 • V kapsli s fosfolipidy pro ochranu sliznice trávicího traktu
 • Analyzováno nezávislou laboratoří Blue Stream Laboratories na funkčnost lipozomální emulze
 • Bez emulgátorů založených na sóji
 • Bez GMO, sójového lecitinu, lepku, stabilizátorů a pomocných látek

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lipozomální vitamín C od Dr. Mercola je účinným a dobře vstřebatelným vitamínem C ve formě kyseliny askorbové z rostlinného zdroje. Vitamín C je v patentované kapsli navázán na fosfolipidy ze slunečnicového, nikoli sojového geneticky modifikovaného lecitinu, a MCT oleje. Díky tomu je vstřebatelný až z 92% a zároveň chrání sliznici žaludku a střeva před podrážděním.

Proč jsme produkt vybrali

Je to jednoduché. Vitamín C je jeden ze suplementů, které je opravdu dobré mít doma.

Nároky na jeho potřebu jsou velmi, opravdu velmi individuální. Záleží na věku, životním stylu, aktuálním zdraví, ale také, jak často vídáme z epigenetických testů DNA, i na genetické predispozici. Potřebu vitamínu C zvyšuje stárnutí, kouření i intenzivní trénink, tedy situace, které zvyšují takzvaný oxidativní stres neboli tvorbu volných radikálů. Proč? Protože vitamín C je důležitý antioxidant.

Zvýšenou potřebu vitamínu C ale způsobuje také nedostatek železa! Zvláště u vegetariánů, kteří konzumují pouze takzvané nehemové železo z rostlinných zdrojů, je vitamín C nepostradatelný.

A zvýšenou potřebu vitamínu C způsobuje také nedostatečná tvorba kolagenu, třeba u žen po menopauze, protože vitamín C je spolu s dostatkem plnohodnotných bílkovin pro tvorbu kolagenu nezbytný.

A protože naše nadledvinky využívají vitamín C pro tvorbu stresových hormonů, je velmi důležitý během stresových období.

Opakované virózy a infekce také zvyšují poptávku organismu po vitamínu C. Proč? Protože vitamín C stimuluje tvorbu neutrofilů, lymfocytů a fagocytů. Tyto bíle krvinky totiž při infekci uvolňují toxiny, které sice “likvidují” patogeny, vystavují pak ale také právě samotné bílé krvinky oxidativnímu poškození, proti kterému je vitamín C chrání. Uf. Je to složitější, ale Vaše imunita vitamín C prostě ocení.

Není vitamín C jako vitamín C. Ze studií víme, že pokud nepoužíváte lipozomální formu vitamínu C, které má specifický mechanismus vstřebávání, měli byste dávkovat vitamín C maximálně po 250 miligramech co 2 hodiny, aby byla jeho vstřebatelnost organismem vysoká. Z jednorázové vysoké dávky 1000 mg se totiž vstřebá pouhých cca 200 mg, zbytek je organismem vyloučen. Navíc může při užívání vyšších dávek vitamínu C docházet k podráždění sliznice žaludku i celého trávicího traktu.

Díky lipozomální technologii se vitamín C (jinak ve vodě rozpustný vitamín) stává vlastně v tuku rozpustným vitamínem a jako takový je vstřebáván přes náš lymfatický systém. Díky lipozomální technologii tak můžeme vstřebat až 90% vitamínu C. Fosfolipidy v kapsli od Doktora Mercoly navíc chrání sliznice gastrointestinálního traktu. 

My naturopaté samozřejmě vybízíme své klienty k dostatečné konzumaci vitamínu C z potravy, a to rozhodně platí. Své klienty ale také učíme, že jakoukoli tepelnou úpravou potravin nad 40 stupňů Celsia dochází k degradaci a ztrátám vitamínu C. Pro efektivní vstřebávání vitamínu C je navíc potřeba, abyste měli v pořádku sliznici tenkého střeva. Suplementace tedy bývá v některých případech a obdobích vhodná až zásadní.

Kdy tedy, podle nás naturopatů a terapeutů nutriční medicíny, užívat kvalitní vitamín C v lipozomální formě?

Například když:

1. aktuálně procházíte virózou nebo infekcí, ale to asi víte:-)

2. máte zvýšený oxidativní stres

 • jste kuřáci
 • je Vám přes 40, jste senior
 • jste vrcholoví sportovci (nesuplementujte ale vitamín C blízko tréninkové jednotky, snižuje adaptaci)
 • víte z nutrigenomických DNA testů, že máte méně funkční antioxidační enzymy, nepřítomnost genu kódujícího detoxikační enzym Glutathion S transferáza nebo problémy s metabolismem kolagenu

3. procházíte stresovým životním obdobím

4. pro ochranu, pevnost a pružnost vaší pokožky

 • jste žena po menopauze a užíváte kolagen
 • špatně se Vám hojí rány

5. potřebujete zvýšit zásoby železa

 • železo suplementujete
 • jste vegan nebo vegetarián a železo přijímáte z rostlinných zdrojů

6. trpíte nemocemi cév (ascorutin = kyselina askorbová neboli vitamín C a rutin, účinný rostlinný flavonoid z pohanky Ahaa!:-))

7. nejíte stravu bohatou na vitamín C

8. nebo chcete-li dát opravdu užitečný dárek seniorům

To jen ve zkratce a zjednodušeně, protože vitamínu C je věnováno mnoho studií a výzkumů a jen my naturopaté jsme vitamínu C věnovali během studia mnoho hodin.:-). Lipozomální vitamín C od Doktora Mercoly patří mezi nejkvalitnější. Promyšlená technologie a kontrola nezávislou laboratoří k tomu patří. 

Použití: Užívejte jako prevenci nebo při akutním onemocnění viz výše. Užívání je vhodné konzultovat s lékařem, naturopatem nebo terapeutem klinické nutriční medicíny.

Množství v dávce:

Účinná látka: 2 kapsle
Vitamín C (jako kyselina askorbová) 1000 mg

  

Naše zkušenosti:

Daria doporučuje vitamín C všem klientům, kterým je diagnostikována anemie a doporučena suplementace železa a rozhodně také všem klientkách, které užívají kolagen.

Karolíny oblíbeným argumentem je, že lidé, morčata a netopýři si v říši savců neumí vyrábět vitamin C sami. Proto nám velmi často chybí, což má vliv na naše zdraví.

Vyšší dávky vitamínu C doporučuje Lukáš u všech sportovců, klientů ve stresu nebo v kombinaci se zinkem při začínajícím nachlazení. Představte si, že 50 kilová koza si denně vyrobí přes 10 gramů céčka!

Disclaimer: Poskytnuté informace nemají sloužit jako náhrada odborného posouzení Vaším lékařem. Než začnete užívat jakýkoli doplněk stravy nebo provádět jakékoli změny ve stravování či cvičení, vždy se poraďte se svým lékařem nebo jiným kvalifikovaným poskytovatelem zdravotní péče. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitamíny
Hmotnost: 0.15 kg